- A betegellátás minőségét, folyamatosságát, biztonságát javítja a Klinikai Központban 2021 januárjában kezdődött integrációs folyamat, amelyben kiemelt szerepet kapott a belgyógyászat is. Az integráció eredményeként Magyarország legnagyobb belgyógyászati klinikája jött létre 540 ággyal. A fejlesztésben jelentős része volt a klinika igazgatójának, Balla József professzornak és Paragh György professzor úrnak is – emelte ki köszöntőjében Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke a Magyar Belgyógyász Társaság Északkelet-magyarországi Szakcsoportjának kongresszusán.
A kétnapos szakmai rendezvény a belgyógyászat nagy részét felöleli, előtérbe helyezve az aktualitásokat. A továbbképző program lehetőséget ad arra, hogy az egyre inkább specializálódó szakterületek művelői betekintést kapjanak a belgyógyászat egészébe.
- Az Általános Orvostudományi Kar mindig fontosnak tartotta a graduális és a posztgraduális képzés egységét. Az, hogy az orvosok és a szakdolgozók folyamatosan képzik magukat, nemcsak a betegellátás magas színvonalának folyamatos biztosítása miatt kiemelt jelentőségű, hanem azért is, mert ezek a kollégák a legmodernebb tudást adhatják át az orvostanhallgatóknak – hangsúlyozta a megnyitón Mátyus László, a DE Általános Orvostudományi Kar dékánja.
A konferencián szóba kerülnek többek között a gasztroenterológia, a kardiológia, az anyagcsere-betegségek, a nefrológia, a hematológia és a neurológia újdonságai, a legmodernebb terápiás lehetőségek.
- Gyakorlatilag a belgyógyászat minden területén jelentős az előrelépés. A diabétesz kezelésében már olyan hatékony gyógyszereket alkalmaznak, amelyek csökkentik a szövődmények kialakulásának kockázatát, a hematológiában pedig a legújabb terápiás lehetőségek nagymértékben javítják a betegek életminőségét. A reumatológia területén is új készítmények jelentek meg, amelyek a krónikus reumatoid artritiszben szenvedő betegeknél az ízületi deformitást és a fájdalmat jelentősen csökkentik – ismertette Paragh György, a DE ÁOK Belgyógyászati Intézet egyetemi tanára, a Magyar Belgyógyász Társaság Északkelet-magyarországi Szakcsoportjának elnöke.
A terápiás újdonságok mellett a résztvevők előadásokat hallhatnak a COVID-19 okozta belgyógyászati szövődményekről is. A szakmai tanácskozáson 85 prezentációt mutatnak be. A kétnapos továbbképzésen a régió több mint kétszázötven szakembere vesz részt.
A korábbi évek hagyományainak megfelelően a szakdolgozók az idei kongresszuson is külön szekcióban tanácskoznak, ahol megosztják egymással sajátos ismeretanyagaikat, tapasztalataikat.
Sajtóközpont - CzA
A gasztroenterológia, a kardiológia, az anyagcsere-betegségek, a nefrológia, a hematológia és a neurológia terápiás újdonságai is szóba kerülnek a Magyar Belgyógyász Társaság Északkelet-magyarországi Szakcsoportjának debreceni kongresszusán. A pénteken kezdődött kétnapos rendezvény a belgyógyászat nagy részét igyekszik felölelni. A korábbi évek hagyományainak megfelelően a szakdolgozók az idei kongresszuson is külön szekcióban cserélik ki tapasztalataikat.