Ülésezett a fenntartó alapítvány kuratóriuma

A főbb napirendi pontok között a fenntartó alapítvány kuratóriuma tájékozódott a Debreceni Egyetem nemzetközi szerződéseiről, a karok elmúlt kétéves tevékenységeiről, az intézmény szolgáltató és gazdasági társaságainak működéséről, valamint az újra elérhető életpályaösztönző pályázatok indulásáról.

A Debreceni Egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma április 4-én tartotta soron következő ülését, ahol egyebek mellett az Általános Orvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar, az Egészségtudományi Kar, valamint a Fogorvostudományi Kar vezetői számoltak be az aktuális kutatási tevékenységekről, az oktatást érintő feladatokról. A dékáni tájékoztatók az elmúlt két évre vonatkoztak, mivel 2021-től minden karnál kihelyezett kuratóriumi üléseket tartott az alapítvány.

A kuratórium tagjainak a Debreceni Egyetemhez tartozó szolgáltatók és gazdasági társaságok is beszámoltak tevékenységükről. A testület részletesen megismerhette az UD Praktika Szállítási és Szolgáltató Nonprofit Kft., az UD Infopark Kft., a Debreceni Universitas Nonprofit Közhasznú Kft., a Debreceni Lovasakadémia Közhasznú Nonprofitprofit Kft., valamint az UD Humán Service Kft. profilját.

A legfontosabb napirendi pontok között szerepelt Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, valamint Bács Zoltán kancellár kuratórium előtt tartott elődása, ezekben az egyetemi vezetők ismertették az elmúlt egy év eredményeit.

A rektor emellett tájékoztatta a kuratóriumot az intézmény nemzetközi szerződéseiről a Debreceni Egyetem Gazdálkodási szabályzatának 13. § (18) bekezdés a) pontja alapján. A testület egyhangúan megszavazta a DE 2024. évi közbeszerzésének 2. számú módosítását. Bács Zoltán kancellár a kuratóriumnak arról is beszélt, hogy áprilistól online kitöltőfelületen lehet jelentkezni a GTIDEA tudományos életpályát ösztönző pályázataira.

Az ülésen jelen volt a kuratóriumi négy tagja, a felügyelőbizottság elnöke, vagyonellenőre, könyvvizsgálója és a titkára is.

Sajtóközpont