Sikeres rajt az OTDK-n

Két ezüstéremmel kezdte szereplését a Debreceni Egyetem a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) első megmérettetésén, a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekcióban.

Az országosan 16 szekcióban március 23. és április 27. között rendezendő OTDK-n a Debreceni Egyetem 436 fiatal tehetsége mutatja be a kutatását. A részvételhez elsőként a helyi Tudományos Diákköri Konferenciákon kellett bizonyítania a jelöltnek, hogy témája, előadásmódja érvényes belépőt jelent a versenyre.

- Az országos konferencián pályatársaik és szakterületük legkiválóbb szakemberei előtt mutathatják be eredményeiket a diákok, akik számára a sikeres szereplés szinte belépőt jelent a doktorandusz-képzés, vagy akár a tudományos élet, a kutatói pálya világába – mondta az unideb.hu portálnak Varga Zsolt, a Debreceni Egyetem tudományos igazgatója.

A XXXIII. OTDK-t a hagyományok szerinti 16 tudományterületi szekcióban rendezik. A sorozat március 23-25-én Győrben, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán kezdődött a Testnevelés- és Sporttudományi, valamint a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció versenyeivel. Utóbbin ért el II. helyezést a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi, illetve Természettudományi és Technológiai Karának egy-egy hallgatója. A Testnevelés és sporttudományi szekcióban különdíjat érdemelt a sportszervező alapszakos Varga Tamás, vizilabdázó olimpiai bajnokunk.

- A Debreceni Egyetem nyerte el április 9-12. között a Biológiai, illetve április 10-13. között a Fizika, Földrajztudományok és Matematika Szekció rendezési jogát, amelyeken csaknem 60 előadás hangzik majd el. A konferenciára nevezett és elfogadott pályamunkákat – az előzetes írásbeli bírálatot követően – személyesen, szóban be kell mutatni, magyar nyelven – avatott be a rendezés részleteibe Mándy Zsuzsa, a Tudományos Igazgatóság munkatársa.

Az OTDK-n elismerő oklevelet kap minden bemutatott pályamunka és valamennyi szerző, illetve témavezető. Emellett szakmai tagozatonként I-II-III. helyezéseket ad ki a zsűri, amely különdíjat is odaítélhet a legkiválóbb munkák szerzőinek.

A Debreceni Egyetem a hallgatói részvételét részben az NTP-OTDKM-16 pályázatból finanszírozza.

Sajtóiroda - BZs