- A Debreceni Egyetem egy újabb fontos lépést tett, hogy hallgatóit felkészítse életük fontos pénzügyi döntéseire. Bízom abban, hogy a mai egyetemisták hasznos tudással, magabiztos felnőttként hagyják el az iskolapadokat, olyan felnőttként, akik a mindennapi gazdasági döntéseiket tudatosan tudják meghozni – jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter a Fintelligence Lab hétfői átadóünnepségén.
A tárcavezető kifejtette, hogy a pénzzel való felelős gazdálkodás egy életen át tartó tanulást jelent. A kormány szerint a pénzügyi tudatosság fejlesztése gazdasági és társadalmi érdek, jelentős hatása van a lakosság jólétére, fogyasztásra, a megtakarításokra, a gazdasági növekedésre és a stabilitásra is.
A miniszter hozzátette, hogy a pénzügyi jártasság fejlesztésére dolgozta ki a kormány a 2017-től 2023-ig szóló, hétéves Nemzeti Pénzügyi Tudatosság Fejlesztési Stratégiát.
- Az egyik legfontosabb cél a modern pénzügyi ismeretekre legfogékonyabb korosztály, a felsőoktatásban tanulók elérése. Ennek kiváló eszköze a Fintelligence Pénzügyi Edukációs Hálózat, ahol élményalapú ismeretátadással vezetik be a hallgatókat a témába – hangsúlyozta Varga Mihály.
Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora arról beszélt, hogy az intézmény tevékenységét évek óta egy sajátos rendszer határozza meg.
- A rendszer alapja a kormányzat, az egyetem, a vállalati szféra és a pénzintézetek együttműködése oktatási és gazdaságfejlesztési értelemben egyaránt. Bízom abban, hogy a Fintelligence Lab működésével a pénzügyi kultúra egyre magasabb színvonalú lesz, és a Debreceni Egyetem oktatási, kutatási, innovációs célkitűzéseit is hatékonyan támogatja.
A Fintelligence Labot, a modern pénzügyi labort az országos Fintelligence Pénzügyi Edukációs Hálózat legújabb tagjaként, az egyetem és az Erste Bank Zrt. közös finanszírozásában, a bank szakmai támogatásával, a Debreceni Egyetem és a FINTELLIGENCE Pénzügyi Kultúra Központ együttműködésével alakították ki.
- Az elsődleges cél a lakossági és a vállalati pénzügyi tudatosság, illetve az üzleti kultúra fejlesztése a legmodernebb infrastruktúra biztosításával. A Debreceni Egyetemre stratégiai partnerként tekint a bank, sikeres a közös agrárképzés, és bankfiók is működik az egyetemen – jelentette ki Radovan Jelasity, az Erste Bank vezérigazgatója.
A miskolci és a debreceni egyetem után Pécsen, Budapesten, Szegeden és Kolozsváron nyitnak majd hasonló pénzügyi labort.
- Ez a hálózat biztosítja azt, hogy a pénzügyi kultúrával kapcsolatos kutatások, képzések, továbbképzések, tudományos és szakmai ismeretek az egyetemek közötti kooperációban fejlődjenek, és hosszú távon folytatódjanak – mondta Kovács Levente, a Bankszövetség főtitkára.
Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja a tanterem bemutatásakor elmondta, hogy a Fintelligence Lab 36 számítógépén elsősorban a DE Gazdaságtudományi Kar pénzügy-számvitel alapképzésében részt vevő hallgatóknak lesz lehetőségük a pénzvilágban jelenleg használt legújabb technológiákat és alkalmazásokat megismerni a speciálisan felszerelt tanteremben.
Az érdeklődők a teremben és a folyosókon összesen 8 monitoron kaphatnak naprakész pénzpiaci információkat. A jövőben meghirdetik az egyetem bármely hallgatója által felvehető alapszintű gyakorlati pénzügyi képzést biztosító kurzusokat, és középiskolás osztályok is részt vehetnek interaktív pénzügyórákon, ahol megismerkedhetnek a legalapvetőbb pénzügyi fogalmakkal, technológiákkal.
Az új terem lehetőséget biztosít a gyakorlatorientált, önálló gondolkodást segítő, esettanulmányokra épülő pénzügyi oktatáshoz. Szabados Richárd, a pénzintézet üzletágvezetője kiemelte, hogy a terem átadása az egyetem és a pénzintézet közötti stratégiai együttműködés része, az oktatásban az Erste Bank munkatársai is részt vesznek a jövőben.
Sajtóiroda - CzA