Olasz egészségturisztikai gyakorlat

Olaszországban, valamint Erdélyben szerezhetnek szakmai gyakorlatot a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának egészégturizmus specializáción tanuló hallgatói. Az ERASMUS+ program keretében megvalósuló pályázatban a DE egyetemi partnere: a Sapientia Erdélyi Magyar Egyetem Csíkszeredai Kara.

- A turizmus a járvány következményeit tekintve a legérzékenyebb gazdasági ágazat. Programunkban az elmúlt egy év tapasztalatait felhasználva, a jó gyakorlatokat beépítjük az oktatásba. A hallgatói mobilitás mellett a projekt részeként elkészül egy olyan honlap, amely a turisztikai ágazat szereplőit összekapcsolja a diákokkal, továbbá hasznos információkkal is szolgál a vállalatok számára – mondta el a projekt első munkaértekezletét követően Takács Péter, a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Egészségtudományi Intézet igazgatója, a program szakmai vezetője.

A pályázat révén az egyetem hallgatói a partnerszervezetek segítségével eljuthatnak a legjobb olasz és erdélyi turisztikai gyakorlóhelyekre, ahol a karrierjük számára meghatározó szakmai tapasztalatot szerezhetnek.

- Romániából és Olaszországból is érkezhetnek hallgatók Debrecenbe, illetve Nyíregyházára. Szeretnénk azonban kiszélesíteni a programot, hogy a DE Egészségügyi Kar egészségturizmus specializáción tanuló hallgatói mellett más képzés diákjai is bekapcsolódhassanak a programban – jelentette ki Takács Péter

Varga Levente, a projekt gazdasági koordinátora hozzátette: a projekt sokszínűségét és sikerét a partnerek sokrétű tapasztalata adja. A DE az egészségturizmus, az erdélyi egyetem az agroturizmus területén rendelkezik jelentős tudással, a Marco Polo G.E.I.E az olasz sajátosságokat jeleníti meg a projektben, míg az INNOVA a magyar partnereket hozza közelebb a hallgatókhoz.

- A romániai egyetem turisztikai mérnök-menedzser alapszak számára nagy lehetőségeket rejt a projekt. A hallgatók szakmai fejlődése mellett a tanagyag-fejlesztések nagyobb és szélesebb körű szakmai kompetenciát nyújtanak a diákoknak, és így segítik az oktatóink munkáját is – hangsúlyozta Miklóssy Ildikó, a Sapientia Erdélyi Magyar Egyetem Csíkszeredai Kar tanszékvezetője

A programban részt vevő Marco Polo G.E.I.E több mint tíz éve közvetít a turizmus és a vendéglátás szereplői, valamint a képzőintézmények között elsősorban az ERASMUS-program keretében. Ferdinando Martignago, a szervezet elnöke előremutatónak nevezte az egyetemek kezdeményezését.

- Feladatunk, hogy megtaláljuk a legideálisabb gyakorlati helyeket a diákok számára, és segítsük a kint tartózkodásukat. Az egészségturizmus azonban új terület a szervezetünknek, ezért számunkra is kihívást jelent a projekt – tette hozzá Ferdinando Martignago, a Marco Polo G.E.I.E elnöke.

Horváth Anikó, az INNOVA Észak -Alföldi Nonprofit Kft. projekt menedzsere elmondta: a regionális fejlesztési és innovációs ügynökség az olasz partnerszervezethez hasonlóan segíti a hallgatók gyakorlatát, emellett a piackutatásban, helyzetelemzésekben és a tananyafejlesztésben is részt vesz.

A projekt a KA2 Strategic Partnerships 2020 program keretein belül, a HEAlthy Life ALLiance for Health Tourism Education Development and Reorganisation elnevezésű projekt részeként valósul meg. Project reference number: 2020-1-HU01-KA203-078799

Sajtóiroda - ÉE