Új egyetemi professzorok a DE-n

Tizenkét egyetemi tanárral gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A köztársasági elnök szeptember 1-től 9, november 1-i hatállyal pedig 3 új kinevezésről döntött – adta hírül a Magyar Közlöny.

Áder János köztársasági elnök 377/2020. (VIII.30.) KE határozata a Magyar Közlöny 196. számában jelent meg a 2020. szeptember 1-től kinevezett egyetemi tanárokról, köztük a Debreceni Egyetemen oktatók professzori kinevezéséről:

Állam- és Jogtudományi Kar
Árva Zsuzsanna (Közigazgatási Jogi Tanszék)
Fézer Tamás (Polgári Jogi Tanszék)

Általános Orvostudományi Kar
Oláh László (Neurológiai Klinika)

Bölcsészettudományi Kar
Borsos Balázs (Néprajzi Tanszék)

Fogorvostudományi Kar
Tornai István (Fogorvosi Orvostani nem önálló Tanszék)

Gyógyszerésztudományi Kar
Kovácsné Bácskay Ildikó Katalin (Gyógyszertechnológiai Tanszék)
Vecsernyés Miklós Imre (Gyógyszertechnológiai Tanszék)

Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar
Karaffa Erzsébet Mónika (Élelmiszertudományi Intézet)

Műszaki Kar
Kalmár Ferenc (Gépész-és járműmérnöki Intézet, Épületgépészeti- és Létesítménymérnöki Tanszék)

A Magyar Közlöny 227. számában 2020. október 20-án jelent meg a köztársasági elnök 468/2020. (X.20.) KE határozata a 2020. november 1-től kinevezett egyetemi tanárokról.

A Debreceni Egyetemről újabb három oktató kapott professzori címét:

Gazdaságtudományi Kar
Fenyves Veronika (Számviteli és Pénzügyi Intézet)

Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar
Czeglédi Levente (Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet)

Műszaki Kar
Kocsis Imre (Ipari folyamatmenedzsment Intézet, Műszaki Alaptárgyi Tanszék)

A frissen kinevezett egyetemi tanárok november 6-án Budapesten vehetik át a kinevezésükről szóló oklevelüket. Az egyetem új professzorait ezt követően a Debreceni Egyetem Rektori Tanácstermében köszönti majd Szilvássy Zoltán rektor, aki az intézmény hagyományainak megfelelően ünnepélyes keretek közt adja át számukra a professzori talárt, amelyet a jövőben jogosultak viselni az egyetem ünnepi eseményein.

A Debreceni Egyetemen így a most kinevezettekkel együtt összesen 187 professzor tevékenykedik az oktatás és a kutatás területén.

Sajtóiroda - BZs