Az együttműködési szerződést Csatár Péter dékánhelyettes és Asbóth Anikó igazgató írta alá.
A keretmegállapodásnak köszönhetően a Vojtina Bábszínház és a BTK közösen szervez kurzusokat az egyetem hallgatói részére a két intézmény szakembereinek bevonásával.
- A hiánypótló művészeti képzés hosszú idő elteltével 2021, a Művészeti Központ létrehozása óta újra elérhető karunkon, nem csupán a bölcsészhallgatók, hanem az intézmény valamennyi diákja számára. A már meglévő intézményi kapcsolatok – Csokonai Nemzeti Színház, Déri Múzeum, Modem – palettája tovább bővült a Vojtina Bábszínházzal most kötött megállapodásnak köszönhetően, ami új távlatokat nyit a művészetek iránt fogékony hallgatóság számára – mondta az aláírást követően a hírek.unideb.hu portálnak Csatár Péter, a DE BTK stratégiai és gazdasági dékánhelyettese.
A Vojtina Bábszínház székháza, színházterme és bábkészítő műhelye a művészeti munka mellett mostantól a gyakorlati képzés helyszíne is lesz, ahol a hallgatók betekintést nyerhetnek a hazai és a nemzetközi bábművészet 21. századi irányzataiba.
- A közös munkának köszönhetően naprakész ismereteket szerezhetnek – többek között – a kortárs bábművészet aktualitásairól, a bábesztétikáról, a vizuális színházi műfajról, betekintést nyerve az animálható mechatronikai szerkezetek és robotizált bábok világába, a művészet és technológia összekapcsolódásába – emelte ki Asbóth Anikó.
A társulat igazgatója hangsúlyozta: a Vojtina Bábszínház valamennyi tere ideális a szakmai gyakorlatok lebonyolítására, arra, hogy professzionális tereken kísérletezhessenek mindazok a hallgatók, akik szeretnék megismerni a színház műhelytitkait, kipróbálni a művészet alkotói folyamatait.
A DE BTK Művészeti Központja eddig is számos lehetőséget kínált a hallgatóknak a kultúra és művészet mélyebb elméleti és gyakorlati megismerésére.
- Ez a kínálat most tovább bővül a Vojtina Bábszínházzal tervezett közös munkával, amelynek keretében kiállításokat, színházi előadásokat, performanszokat, művészeti, valamint kulturális ismeretterjesztő projekteket tudunk megvalósítani, olyan programokat, amelyek szorosan illeszkednek és kapcsolódnak a központ tevékenységéhez – összegezte Lakó Zsigmond.
A DE BTK Művészeti Központ igazgatója a további tervekről szólva elárulta: a központ tevékenységét jelenleg az egyetem oktatóiból álló szakértői bizottság támogatja. A testület várhatóan hamarosan a kulturális élet különböző területein tevékenykedő külső szakemberekkel bővül.
Sajtóközpont – BZs