A HuNDoC (Hungarian Neuroscience Doctoral Conference) fő célja, hogy az alapkutatás és a klinikum módszertana találkozhasson, illetve a résztvevők megismerhessék a határterületi vizsgálóeljárások lehetőségeit, például az idegi működés modellezését.
- Az idegtudományokon belül abszolút szabad volt a jelentkezők témaválasztása. Az idei konferencián megjelennek többek között a neurohormonális szabályozás kérdései, az agy fejlődéstana, pszichiátriai, viselkedési és idegélettani megfigyelések, valamint a klinikai betegellátás jelenlegi legnagyobb kihívásai, a stroke, addikciók és az öregedés – mondta el a hirek.unideb.hu-nak Gaál Botond Ágoston, a Debreceni Egyetem ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet adjunktusa, a konferencia egyik szervezője.
A konferencián a négy hazai orvosképző egyetem hallgatóinak, valamint a kutatóintézetek magyar és külföldi szakembereinek is lehetőséget biztosítva tizenhat előadás hangzik el, emellett több fiatal kutató a mini poszter szekcióban mutatja be módszereit és eredményeit. A rendezvényen az idegtudományi kutatásokat végző, graduális és posztgraduális képzésben részt vevő hallgatók, valamint a tudományos fokozatukat az elmúlt években megszerző fiatal szakemberek vesznek részt.
- A debreceni HuNDoC számára két küldetést fogalmaztuk meg. Szeretnénk a kutatási kollaborációs kapcsolatoknak egy nyílt platformot biztosítani, amely cél tisztán tudományos megfontolású. A másik küldetésünk pedig abból a közös felismerésből származik, hogy az állandóan hullámzó kutatói életben az önmenedzselés képességére óriási szükség van, és ebben is szeretnénk az érdeklődőknek irányt mutatni. Többek között a meghívott plenáris előadónk, a stockholmi Karolinska Intézetből érkező Robert Harris témaválasztása is erre koncentrál – tette hozzá Gaál Botond.
A HuNDoC 2025 az idegtudományi doktoranduszok nyolcadik vándorgyűlése, és a Magyar Idegtudományi Társaság január 23-án kezdődő kétnapos éves közgyűlésének szatellitrendezvénye.
Sajtóközpont - CzA