- Mindig kellő tisztelettel viseltessetek a tudományok iránt, hiszen néhány év alatt egy-egy terület teljesen újraformálódik. Azt kérem tőletek, ne felejtsétek el az alma matereteket, amely mindig nyitva áll előttetek. Kapcsolatotokat tovább kell építenetek, hiszen innen kapjátok majd azokat az impulzusokat és információkat, amelyek feltétlen szükségesek a fejlődésetekhez. Mindig a legjobb meggyőződésetek, tudásotok szerint használjátok ismereteiteket, és a siker nem marad el. Ne felejtsétek: megbízható, stabil tudás, emberség és alázat a munkában és a tudományok területén – fogalmazott a diplomaosztó ünnepségen Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének elnöke.
Stündl László, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja ünnepi beszédében kifejtette: a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar tudományos tevékenységének célja, az integrált fejlesztések és tudásmegosztás révén a versenyképes agrárium, az etikus élelmiszerelőállítás, valamint a környezeti fenntarthatóság támogatására.
- Az elmúlt évek munkájának köszönhetően karunk „Agrár és Élelmiszer Innovációs Debreceni Egyetemi Kutatási Infrastruktúra-hálózat” néven – egyetlen agrárosként a 11 agrár-felsőoktatási hely között – bekerült a Nemzeti Kutatási Infrastruktúra TOP 50 szervezete közé. Meggyőződésünk, hogy karunk a tágabb régió vállalkozásai számára értékes, a gyakorlatban közvetlenül felhasználható tudást tud szolgáltatni, ezzel támogatva a versenyképességük javítását és a termelésük fenntarthatóságának fokozását – fejtette ki a kari vezető.
A dékán kiemelte: a 2024/2025-ös tanév őszi félévének záróvizsgáit követően, a bizottságok tagjainak egybehangzó véleménye az volt, hogy a mérnökjelöltek alapos ismerettel rendelkeznek ahhoz, hogy sikeresen érvényesüljenek a munkaerő piacon.
A 2024/2025-ös tanév őszi félévében 176 hallgató teljesítette a diplomaszerzés feltételeit alap- és mesterképzésben, felsőoktatási szakképzésben és szakirányú továbbképzésben. A végzősök közül 5-en kaptak kitüntetéses, 36-an kiváló, 50-en jeles, 79-en jó és 6-en közepes oklevelet. A végzős hallgatók eskütételét megelőzően átadták a kar elismeréseit.
A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata Elnökségének Elismerő Oklevele elismerésben részesült Furák Janka, élelmiszermérnöki alapszakos hallgató.
A DE MÉK kari tanácsa a sokéves szakmai együttműködés, az összehangolt beiskolázási és oktatási tevékenység elismeréseként legutóbbi ülésén döntött arról, hogy létrehozza a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Partner Középiskolája és Címzetes Mesteroktatója címet. Idén a DE Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma, valamint a hajdúböszörményi ÉASZC Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium ítélte oda az elismerést. A MÉK Címzetes Mesteroktatója címet Veresné Nagy Margit, a törökszentmiklósi Székács Elemér Református Gimnázium, Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium középiskolai tanárának, valamint Tóth Lajosné, az Északi Agrár Szakképzési Centrum Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumának tanárának adományozta a kar.
Az ünnepség keretében Dékáni Elismerő Oklevél kitüntetésben részesült Kocsisné Demjén Ágnes ügyvivő-szakértő. Az Év Oktatója elismerést vehette át Juhász Evelin Kármen tanársegéd.
A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjának oklevelét kapták: Albrecht Petra és Berki Katinka természetvédelmi mérnöki alapszakos, Botkó Zsombor élelmiszerbiztonsági és –minőségi mérnöki mesterszakos, Farmasi-Gyenge Napsugár növényorvosi mesterszakos, Furkó Lili élelmiszermérnöki alapszakos, Gaál Zsófia Eszter állattenyésztő mérnöki mesterszakos, Király Ákos növényorvosi mesterszakos, Nemes Hajnalka növényorvosi mesterszakos, Pátrovics Petra természetvédelmi mérnöki mesterszakos, Simon Diána növényorvosi mesterszakos, Tar István Dávid és Tóth Evelin mezőgazdasági mérnöki alapszakos, valamint Urbán Boglárka élelmiszermérnöki alapszakos hallgatók.
A Kerpely Kálmán Szakkollégium elismerésében részesült: Csikos Gabriella Bianka, Dong Keyan és Furkó Lili élelmiszermérnöki alapszakos, Jeney Daniella Dóra mezőgazdasági mérnöki alapszakos, Nemes Hajnalka növényorvosi mesterszakos, Somogyi Enikő kertészmérnöki mesterszakos, Szücs Gabriella mezőgazdasági mérnöki alapszakos és Újlaki Eszter élelmiszermérnöki alapszakos hallgató.
A Tormay Béla Szakkollégium Tanúsítványában oklevelét vehette át: Újlaki Eszter élelmiszermérnöki alapszakos, Czakó Antal Attila és Tar István Dávid mezőgazdasági mérnöki alapszakos valamint Szűcs István osztatlan agrármérnöki mesterszak hallgató.
A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar diplomaosztó ünnepsége az alábbi linken tekinthető meg.
Sajtóközpont - ÉE