Nagy lépés a címvédés felé

Remek hetet zárt a Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata, de a lányok is örülhettek, hiszen előnybe kerültek a döntőben. A kézilabdázók fontos mérkőzést nyertek a bajnokságban, az amerikai futballisták pedig a kupában diadalmaskodtak. Labdarúgóink ikszeltek, női röplabdázóink és floorballosaink kikaptak hétvégén.

Futsal
A DEAC férfi futsalosai szerdán 8-2-re verték az Újpestet, ezzel bejutottak a Magyar Kupa elődöntőjébe. A szép diadal után pénteken már a Berettyóújfalu otthonában vizitált Elek Gergő együttese az NB I-es bajnokságban. A mérkőzést nagy küzdelemben a mieink nyerték 3-2-re, és ezzel a fényes sikerrel nagy lépést tettek a bronzmeccs felé.

- Kicsit álmosan kezdtünk, de aztán felvettük a ritmust. Az első újfalui gól előtt nekünk is nagy helyzetünk volt, amivel sajnos nem tudtunk élni. A szünetben a mester azt kérte tőlünk, hogy bátran lőjünk kapura, és a második félidőre már úgy mentünk ki, mintha vért ittunk volna. A csapategységnek és az akaraterőnknek köszönhetően szereztük meg a három pontot – nyilatkozta a mesterhármast elérő Rácz Zsolt.

Hosszabb szünetet követően a DEAC női futsalosai szombaton megkezdték a Budaörs elleni döntőt. Az első mérkőzést a DESOK-ban rendezték, ahol Quirikó Vivien tanítványai 3-1-es győzelmet arattak, és ezzel megtették az első lépést a címvédést felé, hiszen előnybe kerültek a három nyert meccsig tartó párharcban.

Kézilabda
A remek második félidei teljesítménynek köszönhetően hatgólos, 30-24-es győzelmet aratott a DEAC kézilabdacsapata a sereghajtó Pécsi VSE vendégeként az NB I/B alsóházi rájátszás 4. fordulójában. Bíró Imre együttese ugyan maradt a hetedik helyen, de tartja a lépést az élmezőnnyel.

Labdarúgás
A DEAC futballistái a békéscsabaiakat látták vendégül vasárnap délután az NB III-ban. Sándor Tamás vezetőedző nem volt könnyű helyzetben, mivel sok alapemberére nem számíthatott, ennek ellenére kétgólos előnyre tett szert a hazai gárda. Ezt azonban nem sikerült megtartani, a lila-fehérek a mérkőzés végére kiegyenlítettek, így 2-2-es döntetlennel zárult a találkozó.

- Az előző héten a Kazincbarcika ellen két játékosunkat is kiállították, így még szűkebb lett a keretünk. Hét olyan futballistára nem számíthattunk, akik meghatározó szerepet töltenek be az együttesben. A cserékkel próbáltunk frissíteni a csapaton, de azt kell mondanom, hogy ezen a találkozón a padról érkezők nem tudtak nagy lendületet adni. Olykor a rámenősséget is hiányoltam a srácokból. Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, de nem dőlünk a kardunkba, megyünk tovább! – összegzett Sándor Tamás vezetőedző.

Floorball
Nem sikerült visszavágni a Komáromnak az április 14-én, Debrecenben elszenvedett bajnoki vereségért. Ezúttal az ellenfél otthonában csaptak össze a felek, és 15-7-es hazai győzelemmel ért véget a találkozó.

Amerikai futball
Sok hiányzóval, sérülttel és betegségből visszatérővel volt kénytelen pályára lépni a DEAC Gladiators szombaton. Az újra életre hívott Blue Bowl Cupban a cívisvárosiak a Divízió II-ben szereplő Diósd Saints otthonába látogattak, ahol 18-12-es győzelmet arattak, és ezzel bejutottak az elődöntőbe, ahol a magyar bajnok Budapest Wolves vár majd rájuk.

Röplabda
A DEAC női röplabdázói az idény utolsó bajnokiján az éllovas BVSC otthonába látogattak. Az első szett elején a mieink még tartották a lépést, ám utána a fővárosiak ritmust váltottak, és sima, 3:0 arányú győzelmet arattak. A Debreceni Egyetem alakulata a harmadik helyen végzett az NB II keleti csoportjában.