Megérkezett a Debreceni Egyetem csapata Lódz-ba

Már Lengyelországban, az Európai Egyetemi Játékok helyszínén tartózkodnak a Debreceni Egyetem sportolói. A következő napokban a DE futsalosai, vízilabdázói, teniszezői és cselgáncsozói küzdenek majd Lódz-ban.

Négy sportágban vesz részt az idei Európai Egyetemi Játékokon (EUG) a Debreceni Egyetem, melyet ötven tagú delegáció képvisel az olimpiához hasonló nemzetközi multisport eseményen.

A DE sportolóinak célja a tisztes helytállás mellett a minél jobb eredmények elérése, amire a vízilabdázóknak és a cselgáncsozóknak is kifejezetten jó esélyük van.

A debreceni csapat azokban a sportágakban kvalifikálta magát a versenyre, amelyeket két év múlva a debreceni és a miskolci közös rendezésű játékokon vendégül lát majd a DE.

Először a futsalosokért, a vízilabdázókért és a teniszezőkért lehet szurkolni, ők szombaton kezdik meg a szereplésüket a játékokon.

Az Európai Egyetemi Játékokon mintegy négyszáz intézmény csaknem hatezer sportolója küzd egymással július végéig.

Sajtóközpont- BZ