Az Országgyűlés május 11-én kihirdetett döntésével, az egyes egészségügyi, egészségbiztosítási és gyógyszerészeti tárgyú törvények módosításával július elsejétől a Berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórház a Debreceni Egyetem Klinikai Központ részeként működik a jövőben, Gróf Tisza István Campus néven.
A Debreceni Egyetemen belül az integráció szakmai részéért a Klinikai Központ a felelős, az adminisztratív működési folyamatok egyetemhez illesztését pedig a Kancellária irányítja.
A fenntartóváltásról a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöksége és a Kancellária vezetői a helyszínen tájékoztatták a Gróf Tisza István Campus dolgozóit. Az eseményen elhangzott: a változás nem érinti a betegellátást, a gyógyító munka a következő időszakban is folyamatos és zavartalan lesz.
- Továbbra is a gyógyítás a legfontosabb feladatunk, a betegek gyógyulása érdekében dolgozunk. Arra törekszünk, hogy a közös munkával az ellátás minősége és biztonsága a korábbinál is magasabb szinten folytatódjon. A Klinikai Központ vezetőségének célja, hogy az európai élvonalba mutató, progresszívan fejlődő betegellátást biztosítsunk. Ez a folyamat a Kenézy Gyula Kórház integrációjával már 2021-ben elkezdődött, most pedig a Gróf Tisza István Kórház egyetemi campusként való csatlakozásával folytatódik – hangsúlyozta Szabó Zoltán, a DE Klinikai Központ elnöke.
A professzor hozzátette: a jövőben a Gróf Tisza István Campus szakembereinek is lehetősége lesz bekapcsolódni az egyetem oktatási és kutatási tevékenységébe.
Gál Mária ápolási és szakdolgozói igazgató az ápolásszakmai terület legfontosabb feladatait ismertette.
- Az ápolási protokollok egységesítése, illetve az ápolásszakmában használt minőségbiztosítási dokumentumok egyeztetése, koordinálása már elindult. Az ápolástámogató rendszer bevezetése fontos feladat lesz, amely a Klinikai Központ valamennyi – Nagyerdei, Kenézy Gyula, Gróf Tisza István – campusát egyaránt érinteni fogja– fogalmazott Gál Mária, ápolási és szakdolgozói igazgató.
A tájékoztatón elhangzott: minden dolgozó munkájára számítanak a jövőben.
Borné Lampert Andrea általános kancellárhelyettes ismertette, hogy a berettyóújfalui kórház 895 munkatársa jogutódlással került át a Debreceni Egyetem szervezetébe. Munkaszerződésük lényeges elemei, mint a munkabérük, a munkakörük, a munkaidejük és a foglalkoztatásuk helye is változatlan marad. Az egészségügyben dolgozó, de nem betegellátó munkát végzők (217 fő) július elsejével az egészségügyi szolgálati jogviszonyból munkaviszonyba kerültek át. A gazdasági, működtetési feladatokat ellátó dolgozók a Kancellária részeként működő Campus Gazdasági Igazgatóság keretén belül folytatják munkájukat.
Az integrációval egyidejűleg végrehajtották az egészségügyi szakdolgozók és egészségügyben dolgozók július 1-től életbe lépő jogszabályon alapuló béremelését.
A Gróf Tisza István Campus vezetői – Muraközi Zoltán campus igazgató, Halászné Szilágyi Gyöngyi ápolás-szakmai igazgatóhelyettes, valamint Perge Zoltán campus gazdasági igazgató – Szabó Zoltántól, a Klinikai Központ elnökétől, Gál Mária ápolási és szakdolgozói igazgatótótól és Borné Lampert Andrea általános kancellárhelyettestől vették át kinevezésüket.
Elfoglaltsága miatt Simkovics Enikő főorvos, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gróf Tisza István Campus általános igazgatóhelyettese később vette át megbízólevelét. Simkovics Enikő több mint két évtizedes kiemelkedő szakmai munkája és a 2021. óta betöltött kórház orvosigazgatói tevékenysége alapján, annak elismeréseként kapta meg vezetői megbízását Szabó Zoltán professzortól, a Klinikai Központ elnökétől.
Simkovics Enikő a jövőben igazgatóhelyetteseként segíti a Klinikai Központ vezetőségének és Muraközi Zoltán campus igazgatónak a Debreceni Egyetem Klinikai Központjáért és a színvonalas betegellátásért folytatott munkáját.
A július elsejei integrációt követően a Klinikai Központ mintegy 3500 betegággyal és 7700 dolgozóval három campuson folytatja működését.
Sajtóközpont - CzA