Összejött a duplázás

A Debreceni Egyetem női futsalosai a Magyar Kupa után a bajnokságban is megvédték címüket. Labdarúgóink kiütéses győzelmet arattak, és fontos mérkőzést nyertek meg kézilabdázóink is. Az amerikaifutball-csapatnak továbbra sem megy.

Futsal
Idén is kiváló szezont futott a DEAC női futsalcsapata. Quirikó Vivien tanítványai bő egy hete Kecskeméten elhódították a Magyar Kupát, vasárnap pedig az NB I-ben szereztek aranyérmet, miután a döntő harmadik összecsapásán 6-0-s győzelmet arattak a Budaörs felett, és összesítésben 3-0-ra nyerték a párharcot. A találkozót követően éremátadás és ünneplés fogadta a lányokat a DESOK-ban.

Labdarúgás
Valósággal átgázoltak a Tállya együttesén a DEAC labdarúgói, akik 8-0-s győzelmet arattak az NB III-ban. Mivel a BKV Előrét az Újpest két vállra fektette, két fordulóval a vége előtt eldőlt, hogy a második helyen zárják a szezont Sándor Tamásék.

Kézilabda
Rendkívül fontos találkozó elé néztek a Debreceni Egyetem kézilabdázói, akik az osztályozót jelentő negyedik helyért nagy küzdelmet folytatnak, és éppen az ebben a pozícióban lévő ellenfelet, a Győrt fogadták. A sikerre azért volt szükség, mert két pontra megközelíthették volna a riválist, és az sem volt mindegy, hogy hány góllal nyernek, ugyanis pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény számít. A zöld-fehérek otthonában 32-27 lett az eredmény, itt tehát minimum hattal kellett volna győzni. Sikerült, 35-29-re a DEAC diadalmaskodott.

Amerikai futball
Nem tudta megszerezni első győzelmét a Divízió I-es bajnokságban a DEAC amerikaifutball-csapata, amely hazai pályán a Szombathely Crushers gárdájától szenvedett 21-11-es vereséget. A cívisvárosiak így lemondhatnak bajnoki álmaikról, a rájátszást ugyanis már nem érhetik el.