Központban a környezet-, a munka- és a tűzvédelem

A lítiumion-akkumulátorok biztonságos tárolása, a környezeti és munkahelyi zajok vizsgálata, a felszín alatti vizek kármentesítése, a veszélyeshulladék-égetők biztonsága – többek között ezekről a környezetvédelmi, munkavédelmi és tűzvédelmi kérdésekről lesz szó az EHS (Environment, Health, Safety) szimpóziumon a Debreceni Egyetem Műszaki Karán csütörtökön és pénteken.

A Debreceni Egyetem Műszaki Kar (DE MK) Környezetmérnöki Tanszéke által szervezett EHS-konferencián az ország szinte minden részéből érkező egyetemi oktatók, PhD-hallgatók, cégvezetők és vállalatok képviselői összesen 31 előadást tartanak, köztük kilencet külön szekcióban angol nyelven. Egyebek mellett szó lesz az elektronikus tűzvédelmi naplóról, a zöld villamosvágányokról, a zuhanásbiztonságról, az aeropónikus növénytermesztésről, a munkavédelem aktuális kérdéseiről, illetve a szürkevizek kezelési módszereiről.

A kétnapos rendezvényre több mint 150-en regisztráltak, elsősorban keleti országrészben működő cégek, önkormányzatok és különböző hatóságok képviselői, valamint egyetemi hallgatók. A konferencia második napján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. sugárvédelmi mérőautóját is bemutatják.   

- Az iparban, a gazdálkodó szervezeteknél, illetve az önkormányzatoknál jelentkező környezet-, munka- és tűzvédelmi feladatok rendkívül összetettek, melyek megoldása a technológiai ismereteken kívül igazgatási, jogi, gazdasági, munkavédelmi és humán ismereteket is igényel. Ezek bővítésére és kapcsolatépítésre kínál remek lehetőséget ez a szimpózium – fejtette ki a DE MK Környezetmérnöki Tanszék docense.

Bellér Gábor elmondta: a tanszék irányítja az EHS-szakember és szakmérnök szakirányú továbbképzést. A rendezvény időpontja egybeesik a most futó képzések konzultációs alkalmával, így hallgatóiknak is lehetőségük nyílik arra, hogy megismerjék a területen dolgozó szakemberek gyakorlati tapasztalatait és a legfontosabb kihívásokat.   

Az EHS szakirányú továbbképzés diplomára épülő képzési forma, mely mérnököknek és nem mérnöki diplomával rendelkezőknek egyaránt ajánlott.   



Sajtóközpont – OCs