Az ismeretterjesztő versenyt a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar Szociális és Társadalomtudományi Intézet Társadalomtudományi és Szociális Munka Tanszéke rendezte Nyíregyházán azzal a céllal, hogy az eddigieknél is aktívabb együttműködésre törekedjen a város és a térség oktatási intézményeivel, testközelből mutassa be a diákoknak az ETK tudományos tevékenységét, oktatási kínálatát.
A program sikeres megvalósításában a Gyermekekért, a Fiatalokért és a Családokért Közhasznú Egyesület, valamint a Nyíregyházi Családsegítő- és Gyermekjóléti Központ mellett a hallgatói önkormányzat képviselői, továbbá a szociális munka és a mentőtiszt képzésben részt vevő egyetemisták is közreműködtek.
A vetélkedő alapját hagyományosan a középiskolai diákok csapatversenye jelentette. A karon rendezett döntőt megelőző első fordulóra nagyjából húsz csapat jelentkezett, akiknek társadalomtudományi témákhoz és a szociális munkához kapcsolódó tesztkérdésekre kellett online formában válaszolniuk, a második fordulóba továbbjutott nyolc csapatnak pedig rövidfilmeket kellett készíteniük a gyermekjogokról, az iskolai bántalmazásról, a hajléktalanságról, a droghasználat veszélyeiről. A döntőben végül hét csapat vehetett részt.
A finálét a DE ETK nyíregyházi campusán rendezték. Az ötfős csapatok hét állomáson oldottak meg kreatív, játékos és ügyességi feladatokat. A verseny eredményeit a szervező csapatból álló zsűri értékelte.
- Már sorozatban harmadik alkalommal adott otthont a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara a vetélkedőnek. Az idei versenyre jelentkezők magas szintű tudásról adtak számot, ügyesen, várakozáson felüli teljesítménnyel szerepeltek a fiatalok. A #BEFITT 2025 révén szeretnénk erősíteni a kapcsolatunkat a helyi középiskolákkal, amiknek lehetőségük nyílt arra, hogy jobban belelássanak a képzéseinkbe, a diákok megismerhették karunkat, képzéseinket és a szociális munkás hivatást. Bízunk abban, hogy mindezeknek köszönhetően kedvet kapnak majd ahhoz, hogy nálunk folytassák a tanulmányaikat – fogalmazott Rusinné Fedor Anita általános és tudományos dékánhelyettes, a verseny szervezőbizottságának tagja.
A döntőbe jutott diákok a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziumból, a Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnáziumból, a Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnáziumból, az NYSZC Sipkay Barna Technikumból és a Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium és Kollégiumból érkeztek a megmérettetésre.
A csapatok kreatív videók szerkesztése mellett részt vehettek társadalomtudományos activity-ben, elsősegélynyújtásban, plakáttervezésben és interjúkat is készíthettek a versenyprogram keretében.
Sajtóközpont - BZ