A 37. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT), a kultúráért és innovációért felelős miniszter, valamint a Magyar Tudományos Akadémia elnökének fővédnökségével, a felsőoktatásban érintett minisztériumok és országos hatáskörű intézmények, szervezetek, alapítványok támogatásával rendezték meg összesen tizenhat szekcióban. Az Informatikatudományi Szekciónak idén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara adott otthont április 23. és 25. között.
A Tudományos Diákköri Konferencián elért eredményeik alapján a Debreceni Egyetem Informatikai Karának tizenkét hallgatója jutott be az országos tudományos verseny Informatikatudományi Szekciójába. Közülük a legjobban Adrián Patrik teljesített, a Szintaktikai elemzők erős negációs szemantikájú logikai nyelvtanokhoz című prezentációjával első helyezést ért el. Témavezetője Vaszil György, az Informatikai Kar Számítógéptudományi Tanszékének vezetője volt.
Az OTDK célja, hogy a legtehetségesebb, a felsőoktatásban, illetve középiskolákban tanuló fiatalok országos szinten is megmérettethessék magukat, hasznos szakmai tapasztalatokkal, élményekkel gazdagodjanak tudományos karrierjük építésének első jelentős állomásán, szélesebb körben, szakemberek, valamint kortársaik előtt is bemutathassák munkájuk eredményét.
Baran Sándor, az Informatikai Kar dékánhelyettese szerint a részvétel, valamint az elért eredmény is megmutatta, hogy a DE IK naprakész tudást ad a fiataloknak, akikben bőven van ambíció a tudományos pályához.
- A hallgatóink ezúttal is megmutatták rátermettségüket, szakmai felkészültségüket és hozzáértésüket. Nagyon ígéretes tudományos jövő és szakmai karrier előtt állnak tekintve, hogy mindegyikük aktuális, a társadalom számára feltétlenül hasznos témát dolgozott fel olyan profizmussal, ahogyan azt a rendezvény rangja és nívója megkövetelte – hangsúlyozta a tudományos és pályázati dékánhelyettes, TDK-elnök.
Az Informatikatudományi Szekcióban a tizenkét bemutatott debreceni dolgozat egyebek mellett a szerencsejáték-függőség előrejelzésével, a konténerizált folyamatok teljesítményelemzésével, a stresszhelyzet okozta élettani változások követésével, valamint blokklánc alapú biztonsági keretrendszer fejlesztési lehetőségével is foglalkozott.
Az Informatikatudományi Szekcióban részt vett egyetemisták mellett a DE IK OTDK-ra nevezett hallgatói közül egy tehetséges fiatal a Műszaki Tudományi Szekcióban, egy másik pedig a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekcióban mutatta be a prezentációját.
Sajtóközpont – BZ