A résztvevők közül többen Aczél János egykori tanítványai, illetve társszerzői, a hazai szakemberek mellett érkeztek Ausztriából, Indiából, Japánból, Kanadából, Lengyelországból, Olaszországból, Romániából, valamint Spanyolországból is. A szimpóziumon a felkért előadók angol nyelvű tudományos előadásokban ismertették legújabb eredményeiket, amelyeket élénk Problems and Remarks szekció követett. Ezen kívül a konferencia szervezőbizottságának felkérésére a függvényegyenletek és -egyenlőtlenségek elméletének egy-egy kutatója tartott plenáris előadást.
Az Aczél100 konferencián a Debreceni Egyetem képviseletében Páles Zsolt, a Természettudományi és Technológiai Kar Matematikai Intézet egyetemi tanára szólt a résztvevőkhöz, mellette Jacek Chudziak (University of Rzeszów), Roman Ger (Silesian University) és Che Tat Ng (University of Waterloo) is felszólalt.
Aczél János 1924. december 26-án született Budapesten. 1947-ben doktorált matematikai analízisből Fejér Lipót és Riesz Frigyes vezetésével. Első eredményeit a középértékek elméletében érte el. 1952-től a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen a Matematikai Intézet Analízis Tanszékének első vezetője lett.
Aktív tudományos és tudományszervező munkásságának köszönhetően ebben az időszakban itthon és külföldön egyaránt a függvényegyenletek elméletének vitathatatlan szakértőjévé és gyarapítójává vált. Ezt az elismertségét csak fokozta az 1961-ben megjelent Vorlesungen über Funktionalgleichungen und ihre Anwendungen című monográfiája, amelyet később, 1966-ban bővített formában, angolul is publikált az Academic Press. Az első International Symposium on Functional Equations elnevezésű konferenciát 1962-ben Oberwolfachban szervezte meg. Az ebből a rendezvényből létrejött konferenciasorozat a függvényegyenletek művelőinek évenkénti legfontosabb összejövetele.
Hihetetlenül széles körű kapcsolatrendszerrel rendelkezett, és az így létrejött barátságokat, tudományos együttműködéseket lelkesen és rendszeresen ápolta. Aczél János a debreceni évei alatt ma is aktívan működő tudományos iskolát hozott létre, amelyet korábban Daróczy Zoltán, jelenleg pedig Páles Zsolt vezet. 1968-ban megalapította az Aequationes Mathematicae folyóiratot, amely azóta is a témakör vezető tudományos folyóirata, és amelynek húsz éven keresztül a főszerkesztője is volt.
A Hajdúszoboszlón tartott nemzetközi tudományos konferencia a MEC_SZ_148984 számú projekt, a Kulturális és Innovációs Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a MEC_24 pályázati program finanszírozásában valósult meg.
Sajtóközpont