Alapképzésben nappali és levelező tagozaton 372, mesterképzésben 160, osztatlan tanárképzés keretében 98, rövid ciklusú tanári mesterképzésben 19, szakirányú továbbképzés keretében 120, összesen 769 jelölt tett sikeres záróvizsgát, és felelt meg a diplomaszerzés követelményeinek.
- Elérkezett végre az a pillanat, amikor diplomájukat átvéve csatlakozhatnak az intézményben végzett bölcsészek népes táborához. 110 éve, a jogelőd Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetemen az 1914-es első tanévben az akkori Bölcsészet-, Nyelv- és Történettudományi Karon – amely az egyetem történetében egyedüliként töretlenül, megszakítás nélkül működik mind a mai napig – mindössze 31 hallgató tanult 12 oktató – ahogy akkor mondták, tanerő – irányításával. A kar diákjainak száma jelenleg már háromezer, akik oktatóikkal együtt élvezhetik azt a kiváltságos helyzetet, hogy az intézmény patinás Főépületébe léphetnek be nap mint nap – fogalmazott ünnepi köszöntőjében Keményfi Róbert.
A DE BTK dékánja kiemelte: a frissdiplomások még csak hosszú útjuk egyik – igaz jelentős – állomásánál tartanak, sikeresen befejezték tanulmányaikat és átvehetik diplomájukat, ami papíron is tanúsítja a befektetett munkát.
- De amint elmúlik az öröm pillanata, máris jön a következő állomás: tanuljak tovább, maradjak az egyetemen, válasszam az oktatói, a tudományos pályát vagy inkább munkába álljak? – tette fel a kérdést Keményfi Róbert.
- Döntsenek bárhogy, soha ne felejtsék, amit a Debreceni Egyetem diákjaként tanultak, hogy az itt megszerzett tudást magukkal viszik, hasznosítják és tovább is adhatják a következő generációnak – zárta beszédét a dékán.
A diploma átvételét megelőzően a végzősök közösen tettek esküt: „… Hivatásomhoz és az Alma Materhez mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Minden erőmmel arra törekszem, hogy a Debreceni Egyetemen megszerzett tudás alkalmazásával hazám felvirágzását előmozdítsam.” – hangzott a hagyományos szöveg.
Az okleveleket Bartha Elek oktatási rektorhelyettestől, Keményfi Róbert dékántól és Takács Levente dékánhelyettestől vehették át a frissdiplomások.
Az ünnepségeken kari elismeréseket is átadtak.
Oktatói és kutatói munkássága elismeréseként a Bölcsészettudományi Kar Kari Tanácsa címzetes egyetemi docensi címet adományozott Sári Zsolt, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szentendre főigazgató-helyettese számára.
A Bölcsészettudományi Kar Emlékérme kitüntetésben részesült a kar érdekében végzett munkásságáért Pintér Ákos egyetemi tanár, korábbi intézményvezető, valamint több évtizedes oktatási és tudományos tevékenysége, elkötelezettsége elismeréseként a Magyar Nyelvtudományi Intézet egyetemi tanára, Maticsák Sándor.
A Bölcsészettudományi Kar Elismerő Oklevele kitüntetést vehetett át kiemelkedő szakmai munkájáért és a Magyar Nyelvtudományi Tanszéken végzett közösségi tevékenysége elismeréseként Reszegi Katalin egyetemi docens, valamint Kovács László Erik ügyvivő-szakértő a Konfuciusz Intézet érdekében végzett hatékony és kimagasló munkájáért.
A Bölcsészettudományi Kar Dékánjának Dicsérete kitüntetésben részesült Balázs Katalin, a Pszichológiai Intézet adjunktusa kiváló oktatási, közösségszervezési, koordinátori és kutatócsoport-vezetői, Csákó Juliánna, a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium német szakos tanára kiváló mentortanári, Szilágyi-Asztalos Gyöngyi, a Felsőoktatási, Képzésfejlesztési és Minőségbiztosítási Igazgatóság igazgatója az elmúlt években a Bölcsészettudományi Kar érdekében végzett tevékenysége, Telenkó Bazil Mihály, a Néprajzi Tanszék tudományos segédmunkatársa kiváló oktatás- és tudományszervezői, valamint tudománynépszerűsítő, és Cui Xianjun, a Konfuciusz Intézet kínai igazgatója ötéves kiváló igazgatói munkája elismeréseként.
A Debreceni Egyetem Rektora eredményes és lelkiismeretes munkájáért Elismerő Oklevél kitüntetést adományozott Borbély István angol-történelem tanárszakos hallgató, a Bölcsészettudományi Kar Hallgatói Önkormányzat korábbi alelnöke és Molnár Dóra, a Doktorandusz Önkormányzat irodavezetője számára.
A Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója kitüntetésben részesült Tímár Csenge Mária magyar nyelv és irodalom-történelem és állampolgári ismeretek tanára osztatlan mesterszakos hallgató.
Az ünnepségeken vehették át külön tanulmányi teljesítményük elismeréseként okleveleiket és tanúsítványaikat azok a hallgatók, akik sikeresen vettek részt a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában, illetve a Hatvani István Szakkollégium és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium képzéseiben.
Az intézményi és a kari Hallgatói Önkormányzat munkájában résztvevők a Bölcsészettudományi Kar Hallgatói Elismerő Oklevele, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata Elnökének és Alelnökének Elismerő Oklevele, valamint a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata Elnökségének Elismerő Oklevele kitüntetésben részesültek.
Sajtóközpont – BZs