A Bölcsészettudományi Karon (BTK) a 2021/2022-es tanév I. félévének végén nappali tagozaton alapképzés keretében 34 fő anglisztika, germanisztika-német, közösségszervezés, magyar, pedagógia, pszichológia, szlavisztika-orosz, szociális munka, szociológia és történelem szakokon szerzett diplomát. Nappali tagozaton mesterképzés keretében kilencen feleltek meg a képesítési követelményeknek kommunikáció és médiatudomány, pszichológia, szociálpolitika, angoltanár, magyartanár, némettanár, történelemtanár szakokon.
Levelező tagozaton alapképzésben 3 jelölt, mesterképzésben 4 fő tett sikeres záróvizsgát kommunikáció- és médiatudomány, pszichológia és angoltanár szakon.
Szakirányú továbbképzésben négyen alkalmazott muzeológia, pedagógus szakvizsga keretében közoktatási vezető specializáción pedig ketten vehettek át diplomát.
- Nehéz éveken vagyunk túl. Önök majd két évet úgy tanultak, hogy csak egy laptopnyi képernyőkockán látták tanáraikat, diáktársaikat. Önöket úgy tanítottuk, hogy jó esetben, azaz a technikai feltételek teljesülése esetén csupán bélyegképek voltak a képernyőink szegletében. Nem nagyon tudok békeidőben ennél rosszabb tanulási körülményeket elképzelni – utalt ünnepi beszédében a vírushelyzet miatt az oktatást is érintő nehézségekre Keményfi Róbert.
- Köszönet, hogy zokszó nélkül, a helyzethez igazodva elviselték az átállást, hogy igyekeztek így is megfelelni a kívánalmaknak, és köszönet, hogy tették elkötelezettséggel mindazt, amit lehetett a tanulmányaik sikere érdekében – hangsúlyozta a BTK dékánja. A mai napon átveszik diplomájukat, ami ezt a befektetett munkát tanúsítja. Az intézmény kapuján átlépve kikerülnek az alma mater falai közül, de nem maradnak magukra, hiszen viszik mindazt a tudást, képzettséget, tapasztalatot, amelyet az egyetemi évek alatt szereztek – emelte ki Keményfi Róbert.
Az ünnepi beszédet követően hagyományosan esküt tettek a végzősök, akik diplomájukat Bartha Elek oktatási rektorhelyettestől, Keményfi Róbert dékántól és Takács Levente oktatási dékánhelyettestől vehették át a járványügyi előírások miatt a megszokott gratuláció, a kézfogás mellőzésével.
Az ünnepség a diplomák átvétele után elismerések, kitüntetések átadásával folytatódott.
A Bölcsészettudományi Kar kari tanácsa címzetes egyetemi docensi címet adományozott Cservenyák Lászlónak, a Szatmári Múzeum igazgatójának három évtizedes, a néprajzi képzést segítő egyetemi tevékenységéért, kiváló oktatói, kutatói munkája elismeréseként.
A Bölcsészettudományi Kar Emlékérme kitüntetésben részesült Kiss Sándor, a Francia Tanszék nyugalmazott egyetemi docense a kar és a tanszék érdekében végzett több mint öt évtizedes oktató-, kutatómunkája elismeréséül.
A Bölcsészettudományi Kar Elismerő Oklevele kitüntetést vehetett át Rácz Anita, a Magyar Nyelvtudományi Intézet habilitált egyetemi docense a kar érdekében végzett nemzetközi munkájáért, amellyel elősegítette, hogy a magyar nyelvet a nem magyar anyanyelvű hallgatók készség szinten elsajátíthassák. Schrek Katalin, a Történelmi Intézet egyetemi adjunktusa az oktatás területén, az oktatás-és tudományszervezés, valamint kari jelentőségű feladatok ellátásában végzett kiemelkedő munkájáért, Tárnokné Patócs Eszter, az Angol-Amerikai Intézet könyvtárosa az elmúlt években végzett kiemelkedő könyvtárosi tevékenységéért, valamint az e-learning rendszer bevezetésében és alkalmazásában végzett kari szintű kiváló tevékenységéért.
Dékáni dicséretben részesült Kardos Éva, az Angol-Amerikai Intézet egyetemi adjunktusa, Erdei Gábor, a Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet egyetemi adjunktusa és Grunda Marcell, a Germanisztikai Intézet egyetemi adjunktusa.
Sajtóiroda – BZs