Európai összefogással a sportinnovációért

A Debreceni Egyetem az oktatás, a kutatás és a társadalmi szerepvállalás mellett a gazdasági életben is egyre nagyobb szerepet játszik, az egyetemi tudás pedig segíthet a sportinnováció területén működő kis- és középvállalkozásoknak abban, hogy a kezdeti lépések minél könnyebbek legyenek – hangzott el az I3-INSHAPE pályázat nemzetközi partnertalálkozóján, melynek Debrecen adott otthont.

Az MSE Magyar Sport- és Életmódfejlesztő Klaszter egyetlen magyar partnerként vett részt a partnertalálkozón, ahol két napon át hét európai régió képviselői tanácskoztak. A klaszter célja, hogy az Észak-alföldi régióban, illetve ezen túl is segítse a sport- és egészséges életmód területén működő KKV-k európai értékláncokba való bekapcsolódását.

Az MSE Klaszter – melynek több egyetemi tulajdonú szervezet, többek között a DEAC is tagja – részt vesz a nemzetközi együttműködési hálózat, az Európai Sportinnovációs Platform (EPSI) tevékenységében, ami egy olyan nemzetközi európai közösség, ahol több száz sport területén tevékenykedő cég, kutatóintézet, egyetem segíti egymást.

- A klasztereknek az egyik alapszerepük, hogy segítsék az innovációs folyamatokat, az egyetem, a cégek, az önkormányzatokat és egyéb állami szereplők bevonásával. Azon gondolkozunk a projekt megvalósítása során, hogy az egyes régiók sporttal foglalkozó kis- és középvállalkozásai hogyan tudják erősségeikkel segíteni egymást ezekben az innovációs folyamatokban – mondta el a hirek.unideb.hu-nak Dékán Tamás, az Magyar Sport- és Életmód Klaszter ügyvezetője.

Mintegy negyven résztvevő Finnországból, Spanyolországból, Hollandiából, Belgiumból és hazánkból érkezett a kétnapos szakmai programra Debrecenbe.

A rendezvény célja, hogy elősegítse a sportinnováció területén működő kis- és középvállalkozások fejlődését, és támogassa az iparági szereplők közötti nemzetközi együttműködést.

Az eseményen részt vett Rene Wijlens, az Európai Sportinnovációs Platform ügyvezető igazgatója.

- A sport mindig is nagyon hangsúlyos volt az emberek számára, és mindig a figyelem középpontjában van nagyon sok szempontból. Amivel mi valójában foglalkozunk, az nemcsak a sport klasszikus értelemben, hanem a sport mint ez egészséges életmód egyik legfontosabb eleme, ez pedig egyre inkább az emberek figyelmének a fókuszába kerül. Azért vagyunk itt, hogy a témával foglalkozó sportinnovációs cégeket összehozzuk, segítsük egymást – mondta Rene Wijlens, aki aláhúzta, Debrecennek és a Debreceni Egyetemnek is nagyon fontos szerepe van az európai régiók együttműködésében.

A kétnapos eseményen bemutatták a projektben megvalósuló innovációs támogatási program eredményeit, a részt vevő európai kkv-k együttműködésének eredményeit, és olyan szakmai workshopokat szerveztek, melyek elősegítik az innovációs folyamatok előrehaladását.

A rendezvény különös figyelmet fordított a sport- és egészségipari kkv-k számára elérhető pályázati lehetőségek bemutatására és a nemzetközi együttműködések lehetőségeinek feltérképezésére.

Sajtóközpont - PKZs