Visszatért Nyíregyházára a DExpo

A Debreceni Egyetem tizenkét kara mutatta be képzéseit, hallgatói szolgáltatásait és az egyes szakok kínálta karrierlehetőségeket, a pezsgő hallgatói életet Nyíregyházán. A DExpónak a tavalyi év után már második alkalommal volt házigazdája az Egészségtudományi Kar.

A Debreceni Egyetem 19 éve indította útjára központi beiskolázási rendezvényét, a DExpót, melyen a pályaválasztás előtt álló diákok, szüleik és pedagógusok számára mutatja be képzési kínálatát. 2023-ban először látogatott el Nyíregyházára a DExpo, amit csütörtökön újra megrendeztek a városban.

A nyíregyházi DExpón a Debreceni Egyetem tizenkét kara jelent meg standdal, köztük a házigazda Egészségtudományi Kar. A rendezvényt nyitó általános tájékoztatón Bartha Elek oktatási rektorhelyettes részletesen bemutatta az intézmény gazdag képzési kínálatát, valamint kiemelte, hogy a folyamatosan növekvő külföldi hallgatói létszámnak köszönhetően igazi nemzetközi környezet várja a leendő elsőéveseket.

- Nem véletlen, hogy az egyetemnek itt is van campusa és itt is megrendezzük a DExpót, hiszen a hazai hallgatók negyede Nyíregyháza térségéből érkezik. Az intézményben összesen tizennégy képzési területen zajlik az oktatás, ami országosan a legnagyobb kínálatot jelenti. 75 alapképzés, több mint száz mesterképzés, hat osztatlan szak, ötven tanárszak, 43 duális képzés és hét felsőoktatási szakképzési szak várja a felvételizőket. Huszonnégy doktori iskola, 74 doktori program és az ország legnagyobb egészségügyi ellátórendszere is a Debreceni Egyetemen működik. Mindezek mellett a nemzetközi felsőoktatási térképen is jelen van a DE. Az elhelyezkedési lehetőségek egyaránt kiemelkedőek és a gazdasági stabilitás kiegyensúlyozott működést garantál az intézménynek – közölte a rektorhelyettes.

Bartha Elek hozzátette azt is, hogy a Debreceni Egyetem a gyakorlatorientáltságáról ismert, hiszen folyamatosan kapcsolatban áll az ipari szereplőkkel, a nagy cégek varosba csábításában a DE is komoly szerepet játszik, a vállalatokkal meglévő együttműködések pedig a képzések fejlesztésére is hatással vannak.

Molnár Dániel, a DE Doktorandusz Önkormányzatának elnöke a hamarosan induló általános felvételi eljárás legfontosabb tudnivalóiról, a határidőkről, a pontszámításról, az intézményi pontokról, a kimagasló hallgatói szolgáltatásokról, a tehetséggondozó programról, a mentori hálózat működéséről, a tizenhat féle ösztöndíjlehetőségről, köztük a középiskolásoknak adható gólyaösztöndíjról és az egyetemi sportstratégiáról tájékoztatta a DExpón megjelent középiskolásokat. Mint mondta: a Debreceni Egyetemen minden magas színvonalon, egy helyen érhető el és emiatt a legjobb választás.

- A legek egyetemeként is szokták jellemezni a Debreceni Egyetemet figyelembe véve a képzési kínálatot, a gazdasági szempontokat, a hallgatói létszámot, az egyetemi rendezvényeket, az egyedülálló gólyatábort, a tanévnyitó stadionshow-t vagy éppen a DEAC-ot, az ország legnagyobb egyetemi sportklubját. Az intézmény tizenöt kollégiumában mintegy ötezer férőhely áll rendelkezésre, közel az oktatási épületekhez. Szintén vonzó lehet az is, hogy egy évben csaknem ötszáz esemény várja a hallgatókat. A DE a hallgatói juttatásoknak is széles választékát nyújtja a szociális helyzet, valamint a teljesítmény alapján. Arra is büszkék vagyunk, hogy a város életének központi szereplője az egyetem, így az ország egyik legnagyobb fesztiváljának, a Campus Fesztiválnak is állandó résztvevője. Az egyetemen az oktatás, a kutatás, a szórakozás, a sportolás és a kultúra egy helyen van jelen, az ide felvételiző fiatalok egy valódi közösség részévé válhatnak – sorolta Molnár Dániel.

A nyíregyházi DExpóra ellátogatók hallhattak az induló új szakokról, az egyes képzésekben rejlő karrierlehetőségekről, a duális képzésről, megismerhették az Egészségtudományi Kar kínálatát, az ápolás és betegellátás alapszakot, az ápoló, a dietetikus, a gyógytornász, a mentőtiszt, valamint a szülésznő szakirányokat, az egészségügyi gondozás és prevenció alapszakot, a népegészségügyi ellenőr és a védőnő szakirányokat, továbbá az egészségügyi szervező alapszakot és a szociális munka alapszakot.

A felvételizők személyesen találkozhattak az ETK oktatóival, továbbá kórházakban, szociális intézményekben és a mentőszolgálatnál dolgozó szakemberekkel.

A Debreceni Egyetem képzéseiről és a felvételiről a beiskolázás.unideb.hu-n, a december második felében megjelenő általános felvételi tájékoztatóban, valamint a felvi.hu oldalon lehet friss és részletes információkat találni. 

Sajtóközpont - BZ