Vendég: Csikos Sándor, a Nemzet Színésze

A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Művészeti Központ és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium beszélgetésre invitálta Csikos Sándort, a Csokonai Nemzeti Színház művészét. A Szigetben május 10-én, pénteken 17 órakor kezdődő eseményen Lakó Zsigmond, a Művészeti Központ igazgatója beszélget a Nemzet Színészével.

A meghívás apropója, hogy áprilisban Csikos Sándort választották a Nemzet Színészévé a cím jelenlegi birtokosai a januárban elhunyt Benedek Miklós helyére.

A címet azok a művészek kaphatják meg, akik betöltötték 62. életévüket, 40 évet a színészi pályán vagy legalább 20 évadot – évadonként legalább egy szerepben – a Nemzeti Színház színpadán töltöttek. A címet legfeljebb tizenketten viselhetik egyszerre.

Debrecen díszpolgára, a 80 éves Csikos Sándor – az ugyancsak debreceni – Kóti Árpád után a második vidéken játszó művész, aki bekerült a rangos társaságba.

- A DE BTK Művészeti Központ kiemelt feladatként kezeli a kapcsolattartást a város vezető kulturális intézményeivel, így a hallgatóknak lehetőségük van az egyetem oktatói mellett – többek között – a Csokonai Nemzeti Színház, a Déri Múzeum, a MODEM és a Vojtina Bábszínház szakembereitől is tanulni a közösen indított kurzusok keretében – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Lakó Zsigmond.

A Művészeti Központ igazgatója kiemelte: a diákok számára a tapasztalatszerzésen túl az is előnyt jelent, hogy személyes kapcsolatokat építhetnek ki a kulturális szféra nagy munkáltatóival, akikkel már a diploma megszerzése előtt találkoznak, ugyanakkor a központ munkatársai is visszajelzést kaphatnak arról, milyen elvárásokra kell felkészítenünk a hallgatókat, mint az intézmények leendő munkatársait.

A központ a kurzusok mellett rendszeresen szervez közös programokat a város kulturális intézményeivel, ennek keretében látja vendégül az egyetem Csikos Sándort, a Nemzet Színészét.

A színművésszel Lakó Zsigmond, a DE BTK Művészeti Központ igazgatója, Kornya István, valamint Györgyi Kata és Kosina Dávid, a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium hallgatói beszélgetnek.

A rendezvény időpontja: 2024. május 10., péntek 17 óra

Helyszíne: Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár, A Sziget (Debrecen, Egyetem tér 1.)

Sajtóközpont – BZs