Az online rendezvényen négy szekcióban – agrár- és természettudományok, bölcsészet- és társadalomtudományok, matematika- és informatikai tudományok, valamint orvostudományok – 29 előadó tartott beszámolót, köztük 9 alap-, illetve mesterképzéses graduális hallgató, 17 doktorandusz és 3 doktorvárományos.
A 2016-ban indult ÚNKP egy olyan, több témakörben kiírt ösztöndíjrendszer, amelynek a DE hallgatói, fiatal kutatói már a kezdetek óta sikeres pályázói. Az elnyert féléves támogatás jelentős segítség, mivel az ösztöndíj biztosítja annak lehetőségét, hogy a nyertesek még intenzívebben összpontosíthassanak szakmai tevékenységükre.
- A Debreceni Egyetem évente rendszeresen két alkalommal – januárban és júniusban – rendez konferenciát, olyan fórumot teremtve ezzel a fiatal kutatók számára, ahol nem csupán bemutathatják tudományos eredményeiket, de az interaktív szakmai kapcsolatnak köszönhetően visszajelzést is kapnak – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Varga Zsolt.
A DE Tudományos Igazgatóságának vezetője, az egyetem ÚNKP-koordinátora kiemelte: az online szakmai találkozón az egyetem oktatóiból, professzoraiból álló bírálók értékelik a beszámolókat és adnak tanácsokat a kutatómunka sikeres folytatásához.
A konferencián előadások hangzottak el – többek között – a méz- és aszúminták komplex analitikai vizsgálatával végzett környezeti változások rekonstrukciójáról, a különleges bánásmódot igénylő tanulók teljesítményét támogató pedagógusi attitűdök és eszközök vizsgálatáról, a gépi tanulás biológiai alkalmazásáról, az intézményi kultúra vizsgálatáról Közép- és Kelet-Európa különböző felsőoktatási intézményeiben, valamint a fiatalok helyzetének elemzéséről a szociális ellátórendszerben.
Sajtóközpont – BZs