Új karrierlehetőségek és gyakorlati képzési programok a jövő mérnökeinek

Stratégiai partnerségre lépett a Debreceni Egyetem és a CATL magyarországi leányvállalata. Az együttműködés több szakterületet ölel fel, beleértve az informatikai, mérnöki és természettudományokat, illetve kutatás-fejlesztési, oktatási, tudományos és ipari tárgyköröket. A kooperáció révén az egyetem a vállalati igényeknek megfelelő mérnökképzés fejlesztése terén léphet előre, míg a CATL Debrecen számára a magyarországi szakember-utánpótlás erősítésében jelent mérföldkövet.

A partnerség célja a műszaki szakemberek gyakorlati képzésének elősegítése, a tananyag fejlesztése, valamint a közös kutatási projektek megvalósítása az akkumulátortechnológia és az energiaipar területén. A CATL Debrecen az egyetem hallgatóinak gyakorlati képzésében, valamint a tananyag fejlesztésében vesz majd részt, ezzel biztosítva, hogy közvetlenül megismerjék az akkumulátorfejlesztés és -gyártás legfrissebb ipari újításait.

Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az aláírás kapcsán kiemelte, hogy az intézményre mint kutatás-fejlesztési, innovációs tudásforrásra és mint humánerőforrás-bázisra is számíthatnak a Debrecenben érkező multinacionális cégek.

- Alapvetésünk, hogy a Debrecenbe betelepülő nagyvállalatokkal olyan viszonyt alakítsunk ki, amely mindkét fél számára gyümölcsöző lehet. Különös tekintettel az élettudományi és gyógyszeripari, valamint a járműipari szektor szereplőire, hiszen ezek a területek a Debreceni Egyetem oktatási és kutatási tevékenységében is kiemelt figyelmet kapnak. Az autóipar egyik meghatározó szereplője a CATL, melynek tevékenysége az élet számos más területén is kiemelt jelentőségű, így nagy potenciál rejlik az együttműködésünkben. Mindent megteszünk azért, hogy a tudományos technológiai fejlődés néhány fontos lépcsőfokát együtt érjük el – szögezte le a rektor.

A vállalat gyakorlati lehetőségeket is kínál a hallgatóknak a Debrecenben épülő gyárában, ahol a legmodernebb gyártási folyamatokba és technológiai megoldásokba nyerhetnek betekintést.

- A CATL elkötelezett a jövő szakembereinek képzése mellett. A Debreceni Egyetemmel kötött együttműködés révén lehetőséget biztosítunk a hallgatóknak arra, hogy a legkorszerűbb ipari ismereteket sajátítsák el, ami kulcsfontosságú az akkumulátortechnológia gyorsan fejlődő világában. Büszkék vagyunk kutatás-fejlesztési tevékenységünkre, amelynek központi szerepe van a technológiai innovációban és a fenntartható energetikai megoldások megvalósításában. Ahhoz, hogy eredményesen támogassuk a fenntartható elektromos közlekedési eszközök elterjedését, elengedhetetlen a magasan kvalifikált munkaerő, amihez a Debreceni Egyetem nagy múltja kellő garanciát nyújt – hangsúlyozta az együttműködés aláírásakor Jason Chen, a CATL európai működésért felelős ügyvezető igazgatója.

A vezető továbbá kitért rá, hogy vállalatuk hosszú távra kötelezte el magát Magyarország és Debrecen mellett, ezért kulcsfontosságúnak tartják, hogy aktívan részt vegyenek a munkaerőképzésében és támogassák az intézményeket az oktatás minden szintjén. Ennek keretében a CATL Debrecen 2024 februárjában kötött megállapodást a Debreceni Szakképzési Centrummal duális képzés elindítása céljából.

Sajtóközpont