Az esemény szervezésében a DE BTK Szociológia és Szociálpolitika Tanszéke mellett közreműködött a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Debreceni Akadémiai Bizottság (DAB) Szociológiai Munkabizottsága és a Magyar Szociológiai Társaság Nagyalföldi Interdiszciplináris Szakosztálya is.
A csütörtöki rendezvény lehetőséget nyújtott a hosszú évek kutatómunkájának eredményeként megjelent kiadványok bemutatásán túl a sorozat történetének, valamint a műhely munkájának megismerésére is.
- Rendhagyó a mostani műhelybeszélgetés, hiszen maguk a szerzők, a kutatók ismertetik köteteiket, ami alkalmat teremt a találkozásra, a kapcsolatfelvételre, a szerzők személyiségének megismerésére, ugyanakkor az együtt-gondolkodásra is, mindez együttesen a hallgatók, a doktoranduszok és az oktatók körében tovább népszerűsítheti a tudományos műhely tevékenységét. Ez utóbbihoz jelentősen hozzájárult a DEENK, amely kiadóként az ügy mellé állt, megjelentetve kötet és online formában egyaránt a tudományos munkákat – hangsúlyozta megnyitójában Csoba Judit professzor, a DE BTK Szociológia és Szociálpolitika Tanszék professzora, az MTA DAB Szociológiai Munkabizottság elnöke.
A sorozat darabjait díjmentesen, korlátlan elérhetőséggel tette közzé a https://dupress.unideb.hu/hu/termekkategoria/sorozatok/szociologiai-tudastar/ felületén a DEENK.
- Egyetemi kiadóként egyik kiemelt feladatunk, hogy szolgáltatásaink szerzők és olvasók számára egyaránt megfeleljenek a 21. század elvárásainak és igényeinek, biztosítva, hogy a magas tudományos értékekkel bíró tartalmak minőségi formában jussanak el a felhasználókhoz – fogalmazott köszöntőjében Petró Leonárd.
A DEENK főigazgató-helyettese kiemelte: a Tudástár kiadványait eddig már több mint háromezren töltötték le.
A Szociológiai Tudástár születését, fejlődését Czibere Ibolya, a DE BTK Szociológiai és Szociálpolitikai Tanszék vezetője, a sorozat életre hívója, szerkesztője ismertette.
- A modellértékű kezdeményezés 2017-ben egy fiatal kutatókat támogató projekt keretében indult, a Tehetségből fiatal kutató elnevezésű programban a DE Állam- és Jogtudományi, a Gazdaságtudományi, valamint a Bölcsészettudományi Kar szociológia tanszékei vettek részt. Majd a sorozat köteteinek megjelentetése pályázati forrás nélkül is folytatódott a tudományterület legjelesebb szakértőinek bevonásával, biztosítva ezzel, hogy a szociológia legfrissebb kutatási eredményei eljussanak a szakemberekhez, tananyagként a hallgatókhoz, ugyanakkor hasznos, tudományosan megalapozott olvasmányt nyújtva a laikusok számára is – emelte ki Czibere Ibolya.
A Szociológiai Tudástár eddigi 12 kiadványát hamarosan két újabb kötet megjelenése követi.
Sajtóközpont - BZs