Díjazott tudományos publikációk

Több mint negyven beérkezett pályamű közül választották ki a Debreceni Egyetem Publikációs Díjának győzteseit. A díjazottak a novemberi doktoravató ünnepségen veheti át tudományos munkájáért járó elismerését.

Debreceni Egyetem Publikációs Díja az intézmény azon oktatója vagy kutatója részére adományozható, aki az egyetemen folyó kutatómunka eredményét rangos szakmai publikációban jelentette meg, és azt az egyetemi adatbázisban is hozzáférhetővé tette.

- Évente öt díj adományozható, kiemelt kutatási területenként egy-egy – tájékoztatta hirek.unideb.hu portált Varga Zsolt. Az egyetem tudományos igazgatója hozzátette: az elismerés odaítéléséről a Tudományos Tanács javaslata alapján a rektor dönt.

Bár hagyományosan a tavaszi doktoravató ünnepségen adják át a rangos szakmai-tudományos elismerést, most ez ebben az évben a vírus okozta járványhelyzetben elmaradt. Így a kitüntetéseket a novemberi rendezvényen vehetik át az érintettek a Főépület Aulájában.

Az idei díjazottak és publikációk kiemelt kutatási területenként:

Molekulatudomány
Szabó Mária - Természettudományi és Technológiai Kar Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék: „The formation of N-chloramines with proteinogenic amino acids" Water Research, 2019, 165, 114994.

Fizika, számítás- és anyagtudomány
Nagy Tibor - Természettudományi és Technológiai Kar Alkalmazott Kémiai Tanszék: „Mass-Remainder Analysis (MARA): An Improved Method for Elemental Composition Assignment in Petroleomics" Analytical Chemistry, 2019, 91, 10, 6479-6486.

Molekuláris medicina
Pál Balázs Zoltán – Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet: „Characterization of functional subgroups among genetically identified cholinergic neurons in the pedunculopontine nucleus" Cellular and Molecular Life Sciences, 2019, 76, 2799-2815.

Egészség- és környezettudomány
Kardos Gábor - Általános Orvostudományi Kar Orvosi Mikrobiológiai Intézet: „Utilization of vector autoregressive and linear transfer models to follow up the antibiotic resistance spiral in Gram-negative bacteria from cephalosporin consumption to colistin resistance" Clinical Infectious Diseases, 2019, 69, 08, 1410-1421.

Nyelvtudomány, kultúratudomány és bioetika (megosztott díjként):
Kardos Éva – Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet: „Situation aspectual properties of creation/consumption predicates" Acta Linguistica Academica, 2019, 66, 491-525.

Lovra Éva – Műszaki Kar Építőmérnöki Tanszék: „Városok az Osztrák-Magyar Monarchiában. Városszövet- és várostipológia 1867–1918." (Terc Szakkönyvkiadó, Budapest, 2019.)

A Debreceni Egyetem Publikációs Díja elismerésre kiírt pályázatra idén több mint negyven pályamű érkezett.

Sajtóiroda - BZs