Agrárminiszteri vizit

Az agrártudományi oktatás és kutatás aktuális kérdéseiről egyeztetett Nagy István miniszter hétfőn a Debreceni Egyetemen. A tárcavezetőt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár fogadta.

A Debreceni Egyetem agrár-felsőoktatási és ipari kapcsolatairól, aktuális mezőgazdasági képzés- és infrastruktúra-fejlesztéseiről, az ágazat helyzetéről is szó volt az egyetemi vezetőkkel folytatott hétfői megbeszélésen a Böszörményi úti campuson.

A találkozóba bekapcsolódott Harsányi Endre agrár- és élelmiszertudomány fejlesztéséért felelős ágazatfejlesztési rektorhelyettes, valamint Diego Morales, az amerikai egyesült államokbeli Indiana állam külügyminisztere is, aki a Debreceni Egyetem oktatási, kutatási és innováció tevékenységével ismerkedett hétfőn az intézményben.

Sajtóiroda – TPL