A vizsga mindenkinek jól sikerült, az új diákok pedig sikeresen beilleszkedtek a csoportokba, ahol továbbra is szorgalmasan tanulják a magyar nyelvet. Azonban nem csak a nyelvvel ismerkednek, hanem a gasztronómiával, a kultúrával és a helyi nevezetességekkel is. Az „extra” programokon a tanórák után elmehetnek nemezelést tanulni a Tímárházba, megismerni a történelmet a Református Kollégium múzeumában vagy éppen az akár még a debreceniek által sem nagyon ismert zsidó negyedbe.
Aki kellemes időben szeretne sétálni a városban, csatlakozhat az esti városnézéshez vagy a kocsmatúrához – amely nevéhez hűen Debrecen néhány ikonikus kocsmájába kalauzolja el a kíváncsi „túrázókat”. A sportra vágyók szerda esténként focizhatnak, akik pedig magyarul vagy angolul szeretnének beszélgetni a magyar nyelvről, kultúráról vagy történelemről, szerdánként és csütörtökönként megtehetik a kollégium társalgójában.
A tandem programra is szép számban jelentkeztek a nyári egyetemisták: ez ingyenes társalgás mindkét fél számára, egy óra magyar nyelven, egy pedig az adott idegen nyelven. Természetesen ez ideális a Nyári Egyetem diákjainak és a magyar partnernek egyaránt, hiszen anyanyelvűekkel beszélgetni – egy bizonyos nyelvi szint felett – a leghasznosabb nyelvtanulási formák egyike.
Az egy hónapos kurzuson résztvevők jártak már a Hortobágyon, ahol részt vehettek pusztakocsikázáson, megkóstolhatták a slambucot és meglátogathatták a Pusztai Állatparkot. Az újonnan érkezettek pedig szombaton Sárándra látogathatnak, ahol egy igazi magyar farmot láthatnak, a Szeredás Portát. Itt a közös főzés és kemencézés után kézműveskedhetnek, szekerezhetnek a faluban, illetve megetethetik az állatokat is.
PE