A partnerségi megállapodás értelmében a hazai gyógyszeripar meghatározó cége az új ötletek, felvetések megismerését és ezek hasznosítását három kutatási hálózatban, klaszterben tervezi megvalósítani, melyek a neuroinflammáció, a neuropszichiátriai transzláció és a humán reprodukció.
A Debreceni Egyetem részéről a csatlakozási tanúsítványt előzetesen Szilvássy Zoltán rektor írta alá, a gyógyszeripari vállalat központjában tartott ünnepségen pedig Bácskay Ildikó, a DE Egészségipari Intézetének igazgatója képviselte az intézményt.
Bácskay Ildikó elmondta: a Richter hazai egyetemi kutatócsoportokat, kutatókat, köztük a Debreceni Egyetem munkatársait is arra kérte fel, hogy vegyenek részt innovációs kutatásaikban.
- Aki ebben a nagyvállalati innovációs ökoszisztémában nem vesz részt, lemarad, kimarad. Mivel nem minden magyar egyetem kapcsolódott, rendkívül megtisztelő a Debreceni Egyetemnek, hogy minket meghívtak, ezáltal a gyógyszeriparral szorosan együttműködhetünk. Ez a megállapodás az egészségipar területén a versenyképesség-növelési fordulat fontos eleme Európában. A kormány is támogatja a kezdeményezést – ismertette az igazgató.
Bácskay Ildikó kiemelte: a DE kutatói mind a neuroinflammációs, mind a neuropszichiátriai transzlációs és a humán reprodukciós hálózathoz tudnak majd csatlakozni.
Hozzátette: döntés született arról is, hogy a részletek kidolgozását szolgáló klasztermegbeszéléseket, szakmai workshopokat minden alkalommal a partnerséghez csatlakozott egyetemeken tartják majd. Februárban a Debreceni Egyetem is helyet ad egy ilyen rendezvénynek, melynek során az intézmény kutatási infrastruktúráját is igyekeznek majd a résztvevőknek bemutatni.
Sajtóközpont - OCs