Vis szigetének története az időszámítás előtti időkre nyúlik vissza. Első lakói illírek és görögök voltak, majd Julius Caesar idejében római kolónia volt, később hol Bizánc, hol a magyar királyok, vagy éppen Velence fennhatósága alá tartozott. Volt az osztrák birodalom része, de uralta Napóleon, a második világháború idején Titó partizán-parancsnoki harcállása volt a szigeten egy barlangban. A jugoszláv állam felbomlásáig a sziget gyakorlatilag nem volt látogatható.
- Az előadás során a virtuális térben megelevenednek Vis természeti és kulturális értékei. Az interaktív túrán megismerhetik a sziget nevezetességeit, érdekes történeteit, legendáit. Továbbá bepillantást nyújtunk a virtuális valóság fejlődésének történetébe, és az érdeklődők testközelből is kipróbálhatják ezt a képzeletbeli túrát – mondták el a hirek.unideb.hu portálnak az előadók, Rácz Anett és Zilizi Gergő.
A Science Café szokatlan környezetben, az intézmény falain kívül népszerűsíti közérthető, olykor játékos formában a legfrissebb, legérdekesebb tudományos eredményeket.
Időpont: 2019. február 13., szerda 17 óra
Helyszín: Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesbolt (Debrecen, Csapó u. 30.)
A rendezvény az EFOP-3.6.1-16-2016-00022 „Debrecen Venture Catapult Program” támogatásával valósul meg.
Sajtóiroda - BZs