Népszerű az Unifit nyílt hét

Több százan sportoltak a Debreceni Egyetem fitneszközpontjában szerdán, a nyílt hét kiemelt egyetemi napján. Az intézmény hallgatói és dolgozói ingyen vehették igénybe az Unifit Fitness&Gym Center valamennyi szolgáltatását.

Mintegy 700 egyetemi polgár edzett szerdán a Nagyerdei Stadionban kialakított fitneszközpontban. Közöttük több mint 300-an voltak olyanok, akik most először jártak az Unifit-ben. A központ szakemberi mellett, az egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének munkatársai is előadásokat és edzéseket tartottak az érdeklődőknek.

Az egyetemi polgárok aerobic, thai–bo, zumba, hot iron, deep work, spinning, step aerobic, tai chi, valamint alakformáló és harcművészet csoportos órákon vehettek részt.

Emellett versenyeket is szerveztek a sportolni vágyó hallgatóknak és dolgozóknak, akik összemérhették, mennyire kockás a hasuk, vagy megmutathatták, hogy milyen jók a plankelésben.

Azok, akik szerdán ellátogattak a fitneszközpontba, ajándékbelépőt kaptak a campus partyra, és a nyílt napon be is melegíthettek az estére, hiszen délután 4 órától a házigazda DJ szolgáltatta a zenét az edzésekhez. A  mozgásprogramokon való részvétel egyébként igazolt testnevelés órának számít.

Aki szerdán nem tudott mindent kipróbálni, vasárnapig még megteheti, mert az Unifit ingyenes, nyílt hete május 6-ig, vasárnapig tart.  A rendszeres mozgásra vágyók ez idő alatt kiemelt kedvezménnyel válthatnak 3 hónapos bérletet.

Sajtóiroda - CzA