Megjelent az új Egyetemi Élet

A digitális média világáról, a Város Napjának díjazottjairól és Jávor András születésnapi köszöntéséről is olvashatunk az Egyetemi Élet legfrissebb számában, amely interjút közöl a Metró című sláger szerzőjével, Gál Andrással.

Az online jelenlét fontosságát felesleges hangsúlyozni, hiszen az mára tény. A Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék rendezvényén ezért inkább arra keresték a választ, hogyan vált Magyarország legolvasottabb napilapjából az online térben is jelentős médium? Miért fontos egy márka életében, hogy folyamatosan kapcsolatot tartson közönségével? A válaszokat hazánk egyik legkorszerűbb médiavállalatának szakemberei a Digital Media Campus Days programsorozat keretében a Debreceni Egyetemen is elárulták.

Beszámol a lap azokról az egyetemi díjazottakról, akik a Város Napja alkalmából vehettek át elismerést. És ha már köszönet: 65. születésnapján számos munkatárs, barát, ismerős köszöntötte Jávor Andrást. Az egyetem általános rektorhelyettese rektori főtanácsadóként folytatja munkáját a Debreceni Egyetemen.

Szoboszlótól az Államokig címmel Medix-szel, azaz Gál Andrással, a Metró című dal szerzőjével olvasható beszélgetést a siker titkairól. A cikkből kiderül az is, hogyan áll kapcsolatban a vizsgaidőszak egy sláger születésével.

Gazdag a sportkínálat az Egyetemi Életben: hangulatos beszámoló tudósít a Debrecenben rendezett vizes vb-ről, és gratulálhatunk a DEAC férfi kézilabdacsapatának az NB I/B-be jutáshoz. A bravúrt úgy érték el kéziseink, hogy a bajnokság még véget sem ért. És a sportágnál maradva: hazánkban egyedülálló módon alap- és középfokú kézilabdaedző képzés indul, az erről szóló megállapodást – stílszerűen – a Főnix csarnokban rendezett Magyar Kupa döntőjén írták alá a Debreceni Egyetem és a Magyar Kézilabda Szövetség vezetői.

Emellett érdekes franciaországi élménybeszámolót is olvashatunk a lapban, amely tudósít – többek között az idei Állásbörze eredményeiről, újdonságként pedig angol nyelvű cikk olvasásával erősíthetjük nyelvtudásunk mellett a tőzsdei ismereteinket is.

Sajtóiroda - BZs