Két díjat is kapott a gátfutó

A Debreceni Egyetem hallgatója, Kozák Luca lett a 2017-es év sportolója és egyúttal az atlétika szakosztály legjobbja a Debreceni Sportcentrum-Sportiskolánál. A sportoló a szervezet éves díjátadó gáláján vehette át elismeréseit.

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola versenyzője igazán sikeres esztendőt zárt, hiszen a bydgoszczi U23-as Európa-bajnokságon és a Taipeiben megrendezett Universiadén is harmadik helyen végzett a 100 méteres gátfutás döntőjében. A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának kémia szakos hallgatója rajthoz állt továbbá a belgrádi fedett pályás kontinensviadalon, ahol a középdöntőig jutott, a londoni felnőtt világbajnokságon pedig a 28. helyen zárt.

A gátfutót a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola szokásos, az elmúlt év legjobbjait elismerő ünnepi díjátadó gáláján két díjjal is kitüntették: ő lett az év sportolója és az atlétikai szakosztály legjobbja. Az elismeréseket Barcsa Lajos alpolgármester és a Debreceni Sportcentrum Kft. ügyvezetője, Becsky András adta át.

Kozák Luca teljesítményét a Magyar Atlétikai Szövetség is elismerte, 2016 után ismét őt választották az év legjobb U23-as atlétájává.