Beszámolójában Szilvássy Zoltán rektor a következő időszak nemzetközi egyeztetéseit vázolta, melyek egyebek mellett érintik az intézmény tengerentúli és ázsiai partnerkapcsolatait. Szilvássy Zoltán kiemelte az üzbég Taskenti Gyógyszerészeti Intézettel közös több éves kutatás-fejlesztési tevékenységet, mely nyomán most új készítmények előállítása körvonalazódik. Az egyetemi vezető kitért a kínai Egy övezet – egy út kezdeményezés hálózatának újabb ülésére, ahol ugyancsak a jövőbeni együttműködési lehetőségeket vizsgálják a részt vevő intézmények képviselői.
A Szenátus április ülésén javaslatot fogadott el professor emeritus cím adományozására, valamint módosította a Szervezeti és Működési Szabályzat törzsrészét. Utóbbi nyomán a szabályzatban az ellátott feladatok jellegének megfelelően átstrukturálták a szolgáltató és igazgatási egységek felsorolását. Az Egészségipari Intézet Gyógyszeripari Ökoszisztéma Központként folytatja működését, feladatainak bővülése mellett és az intézetből központtá váló Metagenomikai Központtal, valamint a Felsőoktatási-Ipari Együttműködési Központtal és a Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központtal együtt – saját feladataik megtartása mellett – az újonnan létrejövő Multidiszciplináris Egészségipari Koordinációs Intézet (MEKI) koordinálása alá kerül. Emellett a módosítással létrehozták a Debreceni Egyetem Dolgozói Szabadidő és Egészségprogramok Koordinációs Központot (DOSZEKK), mely a dolgozói jóléti, szabadidős, egészségmegőrző szolgáltatásokat, programokat szervezi a jövőben.
Döntött a testület a Szolgáltató és Igazgatási Egységek Működési Rendjére, a munkáltatói jogkör gyakorlásának rendjére, továbbá az egyetemi kitüntetések és címek adományozásának rendjére vonatkozó szabályzat módosításáról. Támogatta emellett az SzMSz felvételi eljárásról szóló mellékletének, a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatnak, a Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzatnak, illetve az intézmény Etikai Kódexének megváltoztatását.
Tárgyalta a Szenátus a 2025/2026. tanév időbeosztását a karokon, módosította a 2022/2023. és a 2023/2024. tanév Képzési Programját osztatlan tanárképzésben és rövid ciklusú tanárképzésben, illetve a 2024/2025. tanév Képzési Programját a Fogorvostudományi Karon, osztatlan tanárképzésben és rövid ciklusú tanárképzésben. Támogató döntés született turizmus-vendéglátás (GTK) alapképzési szak angol nyelven történő indításáról a debreceni képzési helyen, továbbá angol nyelvű mesterszak levelező munkarendben történő indításáról master of business administration (GTK), nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (GTK), valamint vidékfejlesztési agrármérnök (GTK) képzésben.
Új szakirányú továbbképzési szakok indításához is hozzájárult a Szenátus, a döntés értelmében sportspecifikus táplálkozási szakember-képzés jelenhet meg az Egészségtudományi Kar kínálatában Debrecenben és Szolnokon, valamint zaj- és rezgésvédelmi, illetve zaj- és rezgésvédelmi szakember-képzés a Műszaki Karon.
A gazdasági ügyek sorában 18 egyetemi szervezeti egység – köztük a 13 kar – 2025. évi működési és üzleti terve volt napirenden, valamint egy javaslat egyetemi vállalati üzletrész értékesítésére.
Jóváhagyta a Szenátus az Agrárminisztériummal nemrég kötött stratégiai megállapodást, csakúgy, mint a Federal State Budgetary Educational Institution of Higher Education „Plekhanov Russian University of Economics” oroszországi és az Alem University kazahsztáni intézménnyel aláírt együttműködési megállapodásokat. Az ülés zárásaként döntés született a 2025/2026. tanévre érvényes kollégiumi térítési díjakról, valamint javaslatot fogadtak el a Szenátus állandó bizottsági összetételének módosítására.
Sajtóközpont