Kapcsolatépítés a jövőbeli együttműködések jegyében

Vállalati vezetők mutatják be cégük működését, az alkalmazott technológiákat, fejlesztéseiket és terveiket a Debreceni Egyetem Kémia Koordinációs Intézetének november 8-i rendezvényén. A Potenciális ipari partnerek bemutatkozása elnevezésű workshop célja, hogy elősegítse a szakmai kapcsolatépítést és szorosabb, hosszútávú együttműködéseket teremtsen az egyetem és az ipari szereplők között.

-    A Kémia Koordinációs Intézet korábbi programjai között kiemelt szerepet kapott az oktatás és a képzésfejlesztés, amely az első évek fókuszában állt. Az utóbbi időben az intézet a tudományterületek összehangolására helyezte a hangsúlyt, amelynek részeként már rendeztünk szakmai workshopot az onkológia területére, majd a kiemelt egyetemi infrastruktúrákra fókuszálva. A mostani rendezvényre utóbbi folytatásaként is tekinthetünk, ahol az ipari partnerek bevonására összpontosítunk, új perspektívát nyitva a kutatások gyakorlati alkalmazása és az egyetemi tudás átadása felé – mondta a hirek.unideb.hu-nak Nagy Péter egyetemi tanár, a Kémia Koordinációs Intézet megbízott igazgatója. 

A program kiemelt célja a vállalati partnerekkel való kapcsolatfelvétel és a közös együttműködések kialakításának ösztönzése, valamint a meglévő kapcsolatok erősítése. Az előadók tizenöt perces prezentációkat tartanak az általuk képviselt cégek (NAGISZ Zrt., Science Port Kft., KITE Zrt., Nitrogénművek Zrt., BBS Dominus Kft., BMW Manufacturing Hungary, Alfaseed Kft., SGS Hungária Kft., Coloplast Hungary Kft., Contemporary Amperex Technology Hungary Kft., Nemzeti Gyógyszerkutatási és Fejlesztési Laboratórium, Novartis Hungária Kft., Richter Gedeon Nyrt., Aurigon Labs Zrt., SONEAS Vegyipari Kft.) működése szempontjából releváns technológiákról, fejlesztésekről és jövőbeli terveikről. 

-    A Potenciális ipari partnerek bemutatkozása elnevezésű workshop célja, hogy elősegítse az ipari partnerekkel való kapcsolatépítést, és lehetőséget teremtsen kutatóinknak az ipari szereplők igényeinek mélyebb megismerésére. Ez az esemény hozzájárulhat ahhoz, hogy az egyetem és az ipari partnerek között szorosabb, hosszútávú együttműködések alakuljanak ki, amelyek során kutatóink az ipar számára releváns projekteken dolgozhatnak. Ezzel szeretnénk hozzájárulni olyan ipari megbízások növekedéséhez, amelyek kölcsönös előnyöket kínálnak – hangsúlyozta Nagy Péter. 

A Kémia Koordinációs Intézet igazgatója hozzátette: az ipari együttműködések azért is fontosak, mert lehetővé teszik az egyetemi kutatások gyakorlati alkalmazását az iparban, ezzel növelve a kutatások relevanciáját és fenntarthatóságát. Emellett az ipari partnerekkel való együttműködés hozzájárulhat az egyetem forrásainak gyarapításához és hosszútávú fejlődéséhez, kutatási infrastruktúrájának fejlesztéséhez, valamint a hallgatók számára gyakorlati tapasztalatok és munkalehetőségek biztosításához.

-    A Gyógyszerésztudományi Kar új épületében, az egyetem Vezér utcai ipari parkjában rendezett programra azokat az egyetemi szakembereket és kutatókat várjuk, akik nyitottak az ipari együttműködésekre és akiknek a kutatási területe kapcsolódhat a részt vevő ipari partnerek érdeklődéséhez. A multidiszciplináris jelleg miatt különösen hasznos, ha különböző tudományterületek képviselői vesznek részt, beleértve a medikusokat, a mérnöki, kémiai, biológiai, gyógyszerészeti, valamint az innováció és technológiafejlesztés területén dolgozó kutatókat – emelte ki Nagy Péter. 

Az esemény fővédnöke Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára, aki az eseményt az egyetemi vezetéssel együtt nyitja meg. A november 8-án, pénteken 9 órakor kezdődő rendezvényen való részvétel regisztrációhoz kötött.
Regisztráció és további részletek

Sajtóközpont - CzA