Jóléti állam vagy közjó?

Két különböző gazdasági modell tükrében keresték a válaszokat a hazánk és Európa előtt álló legfontosabb fenntarthatósági, társadalmi kérdésekre hallgatók bevonásával a KETEG (Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban) és az Új Esélyegyenlőség magazin közös rendezvényén a Debreceni Egyetemen.

Hazánk legnagyobb egyetemeinek hallgatóit hívja párbeszédre a Keresztény Társadalmi Elvek a Gazdaságban Alapítványa és az Új Esélyegyenlőség online társadalomelméleti magazin. Az országos roadshow keretében hétfőn a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán tartottak közös rendezvényt a hallgatóknak a Jóléti állam vagy közjó? címmel. 

- Karunk mindig örömmel fogad olyan kezdeményezést, amellyel a hallgatóink szemléletét tudjuk formálni, illetve kiszélesíteni a látásmódjukat. Oktatási intézményként kiemelt feladatunk az, hogy hallgatóink mindig naprakész tudást kapjanak, illetve a legfrissebb és a legaktuálisabb információkhoz jussanak. Ezért is üdvözöljük ezt a workshopot, amely ezt a törekvésünket segíti elő – hangsúlyozta Rákos Mónika oktatási dékánhelyettes a rendezvény megnyitóján. 

Az eseményen Baritz Sarolta Laura domonkos nővér, közgazdász és Pogátsa Zoltán közgazdász, az Új Esélyegyenlőség magazin alapító-főszerkesztője indítottak párbeszédet meghívott vendégekkel a legfontosabb oktatási kérdésekről a közjó és az emberközpontú gazdasági modell, illetve a skandináv gazdasági modell aspektusából. A rendezvény célja, hogy megismertessék a jövő értelmiségével azt a vitakultúrát, aminek a központjában a megoldások keresése és a közös jövő építése áll. 


A workshop következő állomásán, a Miskolci Egyetemen a pénzügyek, majd a Pécsi Tudományegyetemen a szociológia, a Soproni Egyetemen pedig az egészségügy legfontosabb kérdéseiről beszélgetnek a hallgatókkal.

Sajtóközpont-TB