A magyar széppróza napját 2018 óta, a Magyar Írószövetség 2017-ben hozott határozata alapján minden évben Jókai Mór születésnapján, február 18-án ünnepeljük.
- A generációk nem birtokosai, hanem csupán egy ideig kezelői, gondozói a kultúra különböző értékeinek, amelyek éppen ezért változnak korról-korra – fogalmazott köszöntőjében Petró Leonárd. A DEENK közönségkapcsolati főigazgató-helyettese kiemelte: a most nyíló kiállításon 12 diák mutatja be alkotásaival, hogy ők hogyan értelmezik sajátos, egyéni látásmódjukkal olvasmányélményeiket.
Az alkotók és alkotások sokszínűségét a változatosan alkalmazott technikák is mutatják, hiszen a művek között kollázs, tusrajz, térinstalláció, fotómontázs és filmadaptáció egyaránt szerepel.
- Ásvai Jókay Móric, közismertebb nevén Jókai Mór művei minden korosztályt megérintenek, nem kivétel ez alól iskolánk egyetlen diákja, tanára sem, és éppen ezért nem véletlen, hogy a gimnáziumban kiemelt feladatunknak tekintjük a múlt átörökítését, összekötve azt – művész módon – a mindennapokkal – hangsúlyozta megnyitóbeszédében Vargáné Szabadka Tünde, a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium intézményvezetője.
Az eseményen zenés és verses előadással a Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola tanulói is közreműködtek.
A kiállítás, amely a gimnázium diákjai által olvasott magyar próza ihletésére készített képzőművészeti alkotásokat mutatja be, március 11-ig várja a látogatókat a Debreceni Egyetem Főépületében.
Sajtóiroda - BZs