Emlékezetes hétvége

A Csákvár legyőzésével továbbjutott a Magyar Kupában a DEAC labdarúgócsapata. A bajnoknál is jobbak voltak a futsalos lányok, és sikerrel mutatkozott be hazai pályán az egyetem kézilabdacsapata valamint floorball legénysége is a hétvégén.

Labdarúgás – bravúros továbbjutás
A Debreceni Egyetem labdarúgói a másodosztályban érdekelt Csákvárt fogadták a Nagyerdei Stadionban szombaton, Magyar Kupa találkozón. A mérkőzés rendes játékideje nem hozott gólt. A ráadást azonban már Kondás Elemér alakulata bírta jobban, a hosszabbításban szerzett két találattal Bárány Donáték jutottak a legjobb 64 közé. A vezetőedző elégedetten nyilatkozott a meccs után.

- A fiúk sokat tettek a sikerért, és szerintem megérdemelten nyertük meg ezt a találkozót. A csapat jól és taktikusan futballozott, mentálisan és fizikailag is rendben voltunk. Felvettük a versenyt másodosztályú ellenfelünkkel, sőt, előttünk adódott több nagyobb lehetőség. A kihagyott helyzetek miatt dolgozott bennem némi félsz, hiszen a Tiszaújváros ezt megbüntette. Nagyon szép ez az eredmény, ami szintén azt igazolja, hogy jó úton járunk. A meccs előtt azt mondtam a fiúknak, hogy élvezzék a játékot, hiszen nincs veszítenivalójuk - árulta el a szakember.
A megye I-ben a DASE 5-4-re kikapott a Sárrétudvari vendégeként, a DEAC II. pedig Nyíradonyban szenvedett 1-0-s vereséget a hétvégén.

Futsal – bajnokot vertek
A Debreceni Egyetem női futsalosai zsinórban harmadik győzelmüket aratták, s továbbra is hibátlanok az NB I-ben. A csapat ezúttal a bajnoki címvédő Hajdúböszörményt múlta fölül 6-1-re vasárnap, idegenben. A DEAC-ban Üveges Katalin mesterhármast ért el, rajta kívül Krascsenics Csilla duplázott és Mariia Vaskovets is megszerezte első bajnoki gólját fekete-fehérben. A cívis csapat három fordulót követően vezeti az NB-I-es táblázatot. A DEAC játékos-edzője az eredménnyel és a mutatott játékkal is elégedett volt.
- Szerencsére a helyzeteinket jó százalékban értékesítettük. A meccsen arra is tudtam figyelni, hogy az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosokat is pályára küldjem. Ők is bebizonyították, hogy fontos tagjai a csapatnak, hiszen nagyon fegyelmezetten és taktikusan tették a dolgukat. A Böszörmény legyőzése is igazolja, hogy jó úton járunk, és a kemény munka egyre inkább kezd beérni. Nagyon büszke vagyok a lányokra – mondta Üveges Katalin.

Floorball – magabiztos bajnoki rajt
Fölényes, 13-4-es sikerrel mutatkozott be idei első OB I-es meccsén a DEAC floorballcsapata. A szombati, hazai találkozón az új „szerzemény”, Hoffmann Tamás négy gól mellett két gólpasszt is jegyzett az SZPK Komárom ellen, Varga Gergő mutatója ugyanebben a tekintetben három-három.

Jégkorong – hétfőn a Vasas következik
4-1-re elveszítette a DAB elleni meccsét a DEAC jégkorongcsapata péntek este, az Erste Liga harmadik körében. A fiúk hétfő este javíthatnak, hiszen újabb idegenbeli találkozó következik, ezúttal a Vasas otthonában 18:00 órától. A mérkőzést az m4sport.hu élőben közvetíti.

Kézilabda – sikeres bemutatkozás
Ötgólos, 24-19-es sikert aratott a DEAC férfi kézilabdacsapata idei első hazai bajnokiján. A szombati találkozón a Szolnoki KCSE együttesét múlták felül Bíró Imre tanítványai a DESOK csarnokban. A debreceniek két forduló után a harmadik helyen állnak az NB II. Észak-keleti csoportjának tabelláján.

Kosárlabda – célegyenes
A Körmend elleni dupla találkozóval zárta felkészülési meccseinek sorát a DEAC kosárlabdacsapata az elmúlt napokban. Bár a pontok tekintetében mindkét mérkőzésen az ellenfél bizonyult jobbnak, Kovács Adrián vezetőedző összességében elégedett a csapat munkájával, a felkészüléssel. A szurkolók legközelebb szombaton 19 órától, már „élesben” láthatják az egyetem kosárcsapatát. A bajnoki nyitányon a vendég a Kaposvár.

DEAC/PKZs., képek: Derencsényi István