- A Debreceni Egyetem hallgatói képviselete mindig élen járt, aktív részese volt a hallgatói önkormányzatiság kiépítésében. Intézményünk ma is nagy hangsúlyt fektet az egyetemi érdekképviselet fejlesztésére, intézményünkben a doktoranduszaink mellett a külföldi hallgatók is önálló szervezetben képviseltetik magukat. A DE elsősorban iskola, a legfelsőbb szinten, a több mint negyvenkilencezer fős egyetemi polgárságban harminckétezerötszázan rendelkeznek hallgatói státusszal. Ez a legfontosabb, minden más tevékenységünk eköré csoportosul. Éppen ezért fontos, hogy a hallgatóink jól érezzék magukat és szeressenek idejárni - hangsúlyozta ünnepi köszöntőjében Bács Zoltán.
A Debreceni Egyetem kancellárja felidézve a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának, az érdekképviselet kiépülésének és fejlődésének történetét kijelentette: a DEHÖK megalakulása nem volt előzmények nélküli. A hallgatói szerveződés, az ifjúság innovációs tevékenységének ma is láthatók az eredményei, hiszen az önkormányzatisággal együtt olyan nagy intézmények, szervezetek jöttek létre a kilencvenes évek végén mint a Lovarda vagy éppen a Campus Kft.
- Nagy Adrián Szilárd, Mirki László, Körösparti Péter, Bognár István Ádám, a most elköszönő Csont István mind-mind meghatározó szerepet töltöttek be az elmúlt 25-30 évben az egyetemi hallgatói közösség formálásában. Stratégiai változtatásokat, fejlesztéseket pedig csakis ilyen stabil és felelősségteljes hallgatói vezetéssel lehet kidolgozni, véghez vinni – tette hozzá Bács Zoltán.
Csont István, a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának leköszönő elnöke szerint a koronavírus-járvány és a távolléti oktatás bevezetése jelentősen átalakította az egyetemi hallgatói közösség életét, a szórakozási igényeket.
- A feladataink ebben az időben nem a rendezvények szervezésére korlátozódtak. A járvány alatt megszerveztük az orvos- és egészségtudományi képzésben részt vevő hallgatók vezénylését és rendkívüli szociális ösztöndíj pályázatot írtunk ki. A háború kitörésekor meghirdetett adománygyűjtő akciónkkal 7,7 tonna adományt juttattunk el a rászorulóknak. A szervezeti átalakítás során megszüntettük a párhuzamosságokat, tovább bővült a külföldi hallgatói közösség érdekképviseleti rendszere, és nagy energiát fektettünk abba, hogy újraszervezzük a hallgatói életet – sorolta elnökségének eredményeit Csont István.
Németh Kevin megválasztott elnök úgy véli: a hallgatói érdekképviselet ma nem merülhet ki abban, hogy adminisztratív, ösztöndíj-ügyeket lát el. Nagyobb szerepet kell vállalnia olyan hallgatói társadalmi kérdésekben mint a lakhatás, a mentális egészség vagy a megélhetés támogatása.
- Nem lesz elég ezekben a kérdésekben csak rutinszerű válaszokat adni, proaktív módon kezdeményeznünk kell, és az előző évek gyakorlatának megfelelően kell együttműködnünk az egyetem vezetésével – hangsúlyozta Németh Kevin.
A hallgatói önkormányzat új elnöke feladatának tekinti az egyetem beiskolázási tevékenységének támogatását, HÖK vezetői program indítását, az alumni közösség erősítését, a DEHÖK internetes oldalának megújítását.
Németh Kevin Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöki megbízatása három évre szól.
A DEHÖK új elnökségének tagjai: Szatmári Péter (GTK) elnökhelyettes, Kiss Nikolett (MÉK), a Böszörményi úti Campus alelnöke, Varga Krisztián (ZK), az Egyetem téri Campus alelnöke, Szilágyi Rebeka (ÁJK), a Kassai úti Campus alelnöke, Tóth Márk (GYTK), a Nagyerdei körúti Campus alelnöke, Melis Dávid (ÁOK), a Külügyekért és külföldi hallgatókért felelős alelnök és Jen Kristóf (TTK) kabinetfőnök.
A DEHÖK ünnepi közgyűlésén kitüntetéseket és elismeréseket is átadtak. A díjazottak listája alább olvasható.
Sajtóközpont - ÉE