A debreceni zongorista hallgatók az ország elitjében

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatóit is díjazták az ország zeneművészeti képzéssel foglalkozó felsőfokú intézményeinek rendezett zongoraversenyen. A ZK tehetségei több kategóriában is a legjobbak között végeztek.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Billentyűs Tanszéke és a Conservatory Alapítvány közösen rendezte meg november közepén Claude Achille Debussy születésének 160. évfordulója alkalmából az országos megmérettetést, melyre összesen tizenkilenc versenyző érkezett. A szakmai zsűri által kivételesnek minősített mezőnyből kiemelkedtek a debreceni egyetemisták, a ZK hallgatói szinte minden kategóriában felállhattak a képzeletbeli dobogóra.

- A korábbi években gyakran szerveztünk országos zongoraversenyeket, az elmúlt három évtizedben évente volt lehetőségük a tehetségeknek arra, hogy megmutassák felkészültségüket, hangszeres tudásukat. Nagyon hasznosak ezek a megmérettetések számukra, mert a versenyeket olyan intenzív felkészülési periódus előzi meg, amely alatt minél tökéletesebben kell megtanulni a repertoárt és azt a koncerteken is el kell tudni játszani. Itt nemcsak a díjak a fontosak, hanem az a fejlődés, ami a darab megtanulásának kezdeti fázisától a színpadi fellépésig tart. Az ilyen versenyek jelentősen erősítik, kiegészítik a karon zajló hangszeres oktatást és tökéletesen lemérhető általuk az oktatói szakmai munka minősége is – mutatott rá Pless Attila, a Zeneművészeti Kar általános dékánhelyettese, a Billentyűs Tanszék vezetője.

A Debussy-évforduló alkalmából rendezett versenyen Oláh Barbara, a DE ZK negyedik évfolyamos hallgatója az osztatlan tanárképzési kategóriában (OMA) első díjat, míg Fóris Janka első évfolyamos hallgató az alapképzési kategóriában (BA) második helyezést ért el, valamint kiérdemelte a DE rektorának különdíját is. Catona Ábel 3. évfolyamos hallgató ugyanebben a kategóriában megosztva a harmadik helyen végzett.

A Debussy Országos Zongoraverseny végeredménye:
1. kategória (OMA)
I.díj: Oláh Barbara 4. évfolyamos hallgató – Debrecen. Tanára: Pless Attila
II. díj: Varga Panna 3. évfolyamos hallgató – Szeged. Tanára: Dr. Császár Zsuzsanna
III.díj megosztva: Horváthné Török Adél LMA 2.  évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Dr. hab. Choi Insu
Mocsáry Tamás 2. évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Vitályos Balázs

2. kategória (BA)
I.díj: Szalai Gábor 3. évfolyamos hallgató – Szeged. Tanára: Dr.hab. Kerek Ferenc professzor emeritus
I.díj: Varga Viktor 3. évfolyamos hallgató – Szeged. Tanára: Dr. Radványi Mária
II.díj: Fóris Janka 1. évfolyamos hallgató – Debrecen. Tanára: Dr. Lakatos Péter és Pless Attila
II.díj: Schindler Regina 3. évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Dr. hab. Choi Insu
III.díj megosztva: Catona Ábel 3. évfolyamos hallgató – Debrecen. Tanára: Dr. hab. Duffek Mihály professzor emeritus
Csukor Bálint 2. évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Várayné Szűts Katalin

3. kategória (MA)
III.díj: Bálint Anita master 2. évfolyamos hallgató – Szeged. Tanára: Dr. Radványi Mária
A Debreceni Egyetem Rektorának különdíját Fóris Janka 1. évfolyamos debreceni hallgató, Debussy különdíját Varga Viktor 3. évfolyamos szegedi hallgató érdemelte ki.

Oklevélben részesültek:
Hites-Scheller Naomi master 1. évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Dr. hab. Choi Insu
Kovács Bence BA 3. évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Vitályos Balázs
Lakatos Johanna BA 1. évfolyamos hallgató – Debrecen. Tanárai: Dr. Lakatos Péter és Tonhaizerné Dr. Vojevogyina Olga
Németh Ferenc BA 1. évfolyamos hallgató – Pécs. Tanárai: Megyimóreczné Schmidt Ildikó és Dr.hab.Király Csaba
Nguyen My Anh master 1. évfolyamos hallgató. Tanára: Dr.  Szokody Anikó
Papp Mónika BA 3. évfolyamos hallgató – Szeged. Tanára: Dr.hab. Kerek Ferenc professzor emeritus
Sinka Andrea BA 2. évfolyamos hallgató – Győr. Tanára: Birtalan Zsolt
Szilágyi Emese BA 2. évfolyamos hallgató – Győr. Dr. Réti Balázs