Bravúr Berettyóújfaluban

Nagyon fontos győzelmet aratott a Mezei-Vill FC vendégeként a DEAC női futsalcsapata a hétvégén. A lányok két góllal nyerték a megyei rangadót. A férfiak a Magyar Kupa Final Fourban léptek pályára, és beindult a megyei focibajnokság is.

Női futsal – siker a Mezeinél

Újabb megyei rangadót nyertek a DEAC női futsalosai. A csapat 4-2-re verte a Mezei-Vill II-t vasárnap este Berettyóújfaluban. Balla kettő, míg Dancs és Fekete egy-egy találattal járult hozzá a sikerhez. A lányok ezzel újabb hatalmas lépést tettek azért, hogy a végelszámolásnál megszerezzék az NB II. harmadik helyét, ám az ezüstérem is elérhető még. Darányi Antal edző elégedetten nyilatkozott a teljesítményről. - Voltaképp végig mi domináltunk, eleinte alig volt helyzete az ellenfélnek. Több üresre kijátszott lehetőségünk volt, amelyek egy részét belőttük, míg a hazaiak két pontrúgásból szerezték a két góljukat. Ha ezeket a rögzített játékhelyzeteket nem számítjuk bele, egészen elégedett lehettem a védekezésünkkel, akárcsak a támadásainkkal. Ezzel a sikerrel szinte már megvan a bronzérem – mondta az edző.

Férfi futsal – az elődöntőig meneteltek

A férfi futsal Magyar Kupa Final Fourban lépett pályára a DEAC a hétvégén Nyíregyházán. A debreceniek nagyon szépen meneteltek a kupasorozatban, s végül csak az elődöntőben tudták megállítani őket. A Csömör 4-1-re nyert, ezzel ő játszhatta a finálét a Magyar Kupában. A DEAC gólját Szentes Bíró Tamás szerezte. A Magyar Kupa finálét végül a Haladás nyerte meg.

- Az egész mérkőzésen vagy jobban futsaloztunk vagy egyenrangú ellenfelek voltunk. Rúgtunk 3-4 kapufát, kihagytunk 2-3 üres kaput, így nem lehet nyerni – összegzett Elek Gergő tréner. (fotó: MLSZ)

Labdarúgás – vereséggel indult a szezon

Nekivágott a megyei I. osztály tavaszi küzdelmeinek vasárnap a DASE. A Hajdúsámson – saját pályája állapota miatt – Hajdúszoboszlón látta vendégül a debreceni egyetemistákat. A találkozó 1-0-s sámsoni sikerrel zárult, így a DASE most a 12. helyen áll a 16 csapatos pontvadászatban.

Kézilabda – egy félidő kevés volt

25-22-es vereséget szenvedett a DEAC férfi kézilabdacsapata a Balassagyarmati Kábel SE otthonában szombat este. A srácok az első félidőben tetemes, hétgólos hátrányt szedtek össze, amelyből négyet a második félidőben le tudtak dolgozni, s közel álltak a bravúrhoz. Ám egy félidőnyi jó játék végül nem volt elég a sikerhez. A csapat ezzel a hetedik helyrecsúszott vissza az NB I/B tabelláján, ám a középmezőny igen sűrű, és a következő fordulóban hazai pályán máris lehet javítani. A találkozó után a DEAC edzője, Szabó Csaba értékelt.

- Bár az első félidőben tetemes hátrányt hoztunk össze, még így is volt sanszunk pontot vagy pontokat szerezni. A DEAC tartását jól mutatja, hogy sikerült felállni a padlóról, és nem adtuk fel a meccset hétgólos hátránynál sem, azonban kiemelkedő egyéni teljesítmény ezen a napon nem volt az együttesben. Figyelmeztetés lehet a jövőre nézve, hogy az első félidőben, főleg támadásban mutatott "teljesítményt", a 13 perces gólcsendet nem szabad megismételni. Úgy tűnik, a sikert is nehéz feldolgozni. Elkényelmesedtünk, ezért újra meg kell dolgozni azért, hogy csodát tudjunk tenni – hangsúlyozta a DEAC kéziseinek trénere.

Férfi röplabda – a rájátszás jön

A Sümeg ellen zárta az alapszakasz küzdelmeit a DEAC férfi röplabdacsapata vasárnap a DESOK-ban. A fiúk sajnos az utolsó összecsapásukon sem tudtak nyerni, a vendég együttes 3-0-ra győzött. Az alapszakaszt az utolsó helyen zárták Fodor Antal tanítványai, akik máris készülhetnek a rájátszás küzdelmeire.

Női röplabda – DVTK-győzelem

Vereséget szenvedett a női együttes is a hétvégén. Kuszkó Zsolt alakulata az NB II első rájátszás-körében, a DVTK otthonában pattogtatott. A meccset 3-0-val hozta a hazai csapat.

Női kosárlabda – 100 fölött

Magabiztos, 31 pontos győzelmet aratott az amatőr bajnokságban szereplő női kosárlabdacsapatunk szombaton. A lányok a fővárosi Kiss Lenke KS-t győzték le idegenben, 112-81-re. Foltin Blanka 18, míg Muzsnay Lilla 17 ponttal vette ki a részét a szép sikerből. A DEAC DSI a győzelemmel egyet előrelépett, így most a negyedik helyen áll az amatőr bajnokság piros csoportjában.