GTK-s siker az Ács Antal Esettanulmány Versenyen

Második helyen végzett a Debreceni Egyetem (DE) Gazdaságtudományi Kar csapata a III. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyen, amelyet a DE Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete rendezett 2023. május 4-én és 5-én.

A kar egykori professzoráról elnevezett versenyen az idei évben négy hazai felsőoktatási intézmény – a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem – és a komáromi Selye János Egyetem négyfős csapatai vettek részt. 


- A karon rendezett esettanulmány megoldó verseny kiváló lehetőséget jelent a hallgatók számára, hogy szakmai és gyakorlati tudásukról számot adjanak – hangsúlyozta Fenyves Veronika, a DE Gazdaságtudományi Kar dékánja a versenyt megnyitó beszédében. 

Hozzátette, hogy függetlenül az eredménytől, aki jelen van, az már nyertes, hiszen olyan tapasztalattal, élménnyel gazdagodhat, ami egyedülálló.

- Az Ács Antal Esettanulmány Megoldó Verseny elsősorban a menedzsmenthez, a vezetés-szervezéshez, a szervezetfejlesztés kérdéseihez, illetve a HR-tevékenységterületekhez kötődik, és mindig valamilyen valós szervezet  konkrét problémájának megoldására kell törekedniük a csapatoknak, ahol számot adhatnak szakmai tudásukról, komplex problémamegoldó készségükről, kreativitásukról – emelte ki Dajnoki Krisztina, a DE GTK Vezetés- és Szervezéstudományi Intézet igazgatója.

A csapatok idén az OpenEd Learning Zrt. képzés-fejlesztési és szervezetfejlesztési kérdéseire, valamint digitalizációs kihívásaira adtak választ a 10 órás időkeretben, majd másnap prezentálták a vezetői összefoglalót a zsűri előtt és válaszoltak a villámkérdésekre. Az esetet a kar Lifelong Learning Kihelyezett Tanszéke biztosította. 

Balázs Ákos tanszékvezető kiemelte: az egyetemi keretek és a verseny is lehetőséget nyújtott arra, hogy a hallgatók tudása, kreativitása hozzáadott értékként jelenjen meg egy cég vagy vállalkozás hatékonyabb működésében. Az OpenEd Learning Zrt. jövőbeni fejlesztéseinél az innovatív oktatási tevékenység kialakítását hatékonyan segíthetik az itt született javaslatok. A győztes csapatnak fel is ajánlotta a közös gondolkodás folytatását, egy következő konzultáció lehetőségét és akár a megvalósítási folyamatban való részvételt.

- A debreceni esetverseny sajátossága az úgynevezett Meet-the-Boss szekció, amikor a feladatmegoldáshoz a vállalat vezetőit, képviselőit kérdezhette egy-egy csapattag úgy, hogy a válaszokat a többi csapat tagjai is hallják, így ügyesen taktikázni is kell, nehogy ötleteket adjanak egymásnak – emelte ki Pierog Anita, a DE GTK Vezetéstudományi Tanszék vezetője.

DE GTK alapszakos hallgatóiból álló, DEconomy Consultancy nevű, Bánszki Fruzsina Flóra, Bogáthy Edina, Szilágyi Adrienn, Torma Enikő összeállítású csapata a 2. helyezést szerezte meg.

Az első két esettanulmány megoldó versenyt a pandémiás helyzet miatt online formában rendezték meg, így az idén személyes részvétellel megvalósult rendezvény különösen izgalmas és élményteli volt, ahol a résztvevők kreatív, újszerű és hatékony megoldásokat ismertettek.

Sajtóközpont-TB