Egyetemisták az U21-es válogatottban

Az Eb-selejtezőcsoport papíron két legerősebb tagját fogadja U21-es labdarúgó-válogatottunk október 8-án és 12-én: előbb a lengyel, majd a német válogatottal mérkőzik meg Gera Zoltán együttese. A csapatba a Debreceni Egyetem három hallgatója is meghívást kapott.

Baráth Péter, Bárány Donát és Kovács Péter is bizonyíthat az Eb-selejtezőn a szövetségi edzőnek Szegeden. Mindannyian a profi sport mellett végzik tanulmányaikat a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. Baráth Péter sport- és rekreációszervezés alapszakos, Bárány Donát gazdálkodási és menedzsment alapszakos, Kovács Péter pedig nemzetközi gazdálkodás alapszakos hallgató.

Balogh László, a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének igazgatója elmondta: a Debreceni Egyetem kiemelt figyelmet fordít a kettős életpályamodell biztosítására. Az intézménybe felvételt nyert élsportolók a tanulás mellett folytathatják a magas szintű versenysportot, építhetik sportkarrierjüket.

- A tanulmányi elvásárokat ugyanúgy teljesíteniük kell, mint másoknak, viszont az egyéni tanulmányi- és vizsgarendnek köszönhetően a versenynaptárhoz alakíthatják vizsgáikat. A mentor- és tutorrendszer nyomán oktatók és hallgatók is segítik a sportolókat tanulmányaik alatt – ismertette.

Hozzátette: az intézmény 2006 óta minden évben rektori kitüntetésben részesíti a hazai és nemzetközi sporteseményeken kiemelkedő sportteljesítményt nyújtó hallgatóit, és átadják a Debreceni Egyetem Kiváló Sportolója díjat is. Emellett minden félévben sportolói ösztöndíjakkal is igyekszik az intézmény elismerni a „két fronton” is helytálló hallgatóit.

Az U21-es labdarúgó csapatba meghívott 21 éves Bárány Donát jelenleg az élvonalban szereplő DVSC játékosa, de korábban egy évig futballozott a DEAC-ban is. Jelentős érdemei voltak abban, hogy a 2019-2020-as szezonban az egyetemi gárda feljutott az NB II-be, hiszen 20 találattal járult hozzá a sikerhez, nem mellesleg ezzel a bajnokság gólkirálya lett.

Baráth Péter szintén a DVSC-ben futballozik, 19 éves kora ellenére alapember az NB I-es csapatban. Már az előző szezonban, a másodosztályban is rendre lehetőséget kapott a szakmai stábtól, és jó teljesítményének köszönhetően a legjobbak között is számítanak rá.

Kovács Péter a Debreceni Labdarúgó Akadémián nevelkedett, jelenleg az NB II-es Szolnoki MÁV FC kapuját őrzi. A tavalyi idényben a szintén másodosztályú Budaörs összeállítása rendre az ő nevével kezdődött, a csapat az előkelő hatodik helyen fejezte be a küzdelmeket. A 21 éves kapus a fővárosi évek alatt passziválta magát, ám ettől a tanévtől kezdődően már lehetősége van tanulmányai folytatására.

A szövetség honlapjának tájékoztatása szerint a keret tagjai vasárnap találkoznak Telkiben, majd szerdától Mórahalomban készülnek a lengyelek és a németek elleni mérkőzésekre.

NyD.

Fotó: mlsz.hu