Egy falat egészség a Science Caféban

A jövő étrendje: genetikai alapú személyre szabott táplálkozás és a fogyasztói elfogadás kihívásai címmel Farkas Noémi Dóra, a Debreceni Egyetem (DE) Gazdaságtudományi Kar (GTK) Marketing és Kereskedelem Intézet tanársegéde tart előadást a Science Caféban.

Időszerű és sokakat érintő kérdést, a táplálkozást, azon belül a reformétkezést tűzte „napirendre” a Science Café, a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának ismeretterjesztő előadás-sorozatának következő alkalma.

Az elmúlt évtizedekben a táplálkozással összefüggő, nem fertőző betegségek rohamos ütemben ütötték fel a fejüket világszerte, a következményükként bekövetkező halálesetek száma pedig nem mutat jelentős csökkenést.

- Ezen körülmény az életmód, az étkezés megreformálásával, valamint preventív egészségmagatartás kialakításával javítható lenne – mondta előadásának témájáról előzetesként a hirek.unideb.hu portálnak Farkas Noémi Dóra.

A DE GTK Marketing és Kereskedelem Intézet tanársegéde hangsúlyozta: a tömegeket célzó étrendi ajánlások helyett a személyre szabott táplálkozás irányába történő elmozdulás jelenthetne egy lehetséges megoldást, amelynek lényege, hogy a diéta az egyéni szükségleteket figyelembe véve kerül kialakításra.

- A genetikai alapú személyre szabott táplálkozás koncepciója sokak számára még meglehetősen új fogalom, nem terjedt el a köztudatban, az ehhez hasonló új technológiák széles körű elterjedésének (egyik) kulcsfontosságú tényezője a fogyasztói elfogadás – tette hozzá a szakember.

A téma iránt érdeklődőket 2024. március 20-án, szerdán 17 órától a megszokott helyszínen, a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában (Debrecen, Csapó u. 30.) várják a szervezők.

A Science Café Facebook oldala: https://www.facebook.com/sciencecafedebrecen

Sajtóközpont - BZs