A DEAC szabadidősport szakosztálya azzal a céllal indította el a Debreceni Egyetem Dolgozói Mozgásprogramot, hogy az intézmény dolgozóit mozgásra, aktív életmódra buzdítsa. A szakosztály játékos versenyében a munkatársak mozgással töltött perceiket egy regisztrációs felületen pontokra válthatják, a bejegyzett pontok alapján pedig minden hónapban kiderül, melyik szervezeti egység tagjai a legsportosabbak.
A kisebb létszámú, száz fő alatti szervezeti egységek között – csakúgy, mint az előző hónapban – októberben is az Oktatási Főigazgatóság dolgozói mozogtak a legtöbbet, ők így a kiemelt kategóriában versengenek tovább. A második helyen egy új belépő, a Gyógyszerésztudományi Kar végzett, míg a bronzérmet a Közbeszerzési és Beszerzési Igazgatóság dolgozói nyerték.
A nagyobb létszámú egységek közötti versenyt továbbra is uralják a klinikai egységek, a dobogósok sorrendje ezúttal: Gasztroenterológiai Klinika (ők második sikerüknek köszönhetően a kiemeltek közé jutottak), Orvosi Képalkotó Klinika és Urológiai Klinika.
A kiemelt kategóriában a kis egységeknél októberben a Sajtóközpont nyert szoros versenyben. Második a Rektori-Kancellári Kabinet, harmadik a Tervezési és Kontrolling Igazgatóság. A Jogi Igazgatóság negyedikként zárt. A nagyoknál kissé átrendeződött a dobogó: Műszaki Kar, DEENK, AKIT lett a dobogósok sorrendje, a GTK dolgozói kollektívája pedig ezúttal a negyedik helyet érdemelte ki.
A helyezettek mellett jól teljesített a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, a Bőrgyógyászati Klinika, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika, a karok közül a TTK, a MÉK és az Egészségtudományi Kar, a Kancellária egységei közül az Egészségügyi Kontrolling és Finanszírozási Igazgatóság, a HR Igazgatóság és a Pályázati Központ.
Októberben a legtöbb pontot bejegyző DEDM-tag Lakatos Szilvia, a Gyógyszerésztudományi Kar munkatársa volt.
A helyezettek díjait ezúttal Stündl László, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) dékánja adta át. A MÉK a mozgásprogram októberi támogatójaként prémium minőségű alapanyagokból összeállított, UniFood termékekből álló ajándékcsomagokat ajánlott fel. A kar innovatív feldolgozó üzemében készült különböző sajtokat, húskészítményeket és egyéb termékeket nagy gondossággal és kiváló szakemberek irányításával készítik – emelte ki a dékán.
- Nagy örömmel és büszkeséggel csatlakoztunk ehhez a nemes kezdeményezéshez. Nagyon fontos, hogy a mozgásszegény életmód és a korszerűtlen, rossz táplálkozás együtt szokta eredményezni a legtöbb olyan betegséget, amellyel sokaknak meg kell küzdeni. A mozgás a DEDM közösségében megvan, a mi ajándékunk pedig a korszerű táplálkozást fogja segíteni – avatott be Stündl László, aki maga is több sportágat űz.
A novemberi legjobbakat a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara ajándékozza majd meg táplálékkiegészítőkből, vitaminokból álló ajándékcsomaggal.
A mozgásprogramot szervező DEAC szabadidősport szakosztály vezetője, Mag Zoltán a hétfői díjátadón elmondta: programjaikkal igyekeznek reagálni a kor kihívásaira.
- Az ülőmunka és a modern életmód következtében sokakat érintenek a gerincproblémák, ezért elindítottunk egy új mozgásformát, a dolgozói jógát. A három debreceni egyetemi campuson heti szinten mintegy száz dolgozó vesz részt az egészségmegőrző gerincjógán. A program indulása óta nagyon népszerű, ezért a lehetőség függvényében tervezzük bővíteni a kapacitásokat, hogy még többen tudjanak együtt jógázni – jelezte a szakosztályvezető.
A mozgásprogramhoz bármely egyetemi dolgozó csatlakozhat itt, a pontokat pedig ezen a linken gyűjthetik szervezeti egységeiknek.
Sajtóközpont – PKZs