Az ESG Szövetség tagja lett a Debreceni Egyetem

Újabb mérföldkövet jelent az intézmény fenntarthatóság iránti elhivatottságának történetében a Debreceni Egyetem csatlakozása az ESG Szövetséghez. A belépés egyebek mellett lehetővé teszi, hogy az egyetem részt vegyen közös kutatási projektekben, konferenciákon és workshopokon.

Az ESG (Environmental, Social and Governance) Szövetség tagjaként az egyetem olyan hazai és nemzetközi szereplőkkel közösen dolgozhat a fenntartható fejlődés, a környezeti felelősségvállalás, valamint a társadalmi igazságosság és jó kormányzás megvalósításán, amelyek az egyetemi stratégia alapértékeit képezik.

A Debreceni Egyetem mindig kiemelt figyelmet fordított arra, hogy hallgatói, oktatói és kutatói számára olyan környezetet teremtsen, amely ösztönzi a fenntartható gondolkodást és hozzájárul a közösség hosszútávú jólétéhez. Az ESG alapelveinek beépítése az egyetem mindennapi működésébe tovább erősíti ezt a kötelezettségvállalást.

- Az ESG Szövetséghez való csatlakozás nemcsak az egyetem hírnévét erősíti, hanem egy újabb lehetőséget is teremt arra, hogy aktív szereplője legyünk a fenntarthatósági kezdeményezéseknek. Az egyetem egyedülálló helyzetben van, aminek köszönhetően közvetlenül befolyásolhatja a jövő generációinak szemléletét – mondta Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja.

Az intézmény vezetése elhivatottan dolgozik azon, hogy az ESG szellemiségét ne csupán az egyetemi oktatásban és kutatásban érvényesítse, hanem mindennapi működésében is megvalósítsa. Ez a lépés nemcsak az egyetem, hanem a társadalom egészének javát szolgálja.

A csatlakozás egyebek mellett lehetővé teszi, hogy az intézmény részt vegyen közös kutatási projektekben, konferenciákon és workshopokon, valamint hozzáférést kapjon az ESG-vel kapcsolatos legújabb trendekhez és megoldásokhoz.

A Debreceni Egyetem és a Gazdaságtudományi Kar hosszú ideje elkötelezett az ESG témakörökhöz kapcsolódó oktatási tevékenységek és kutatások iránt. A GTK-n idén elindult az ESG – környezeti, társadalmi és irányítási szakember mesterképzés, illetve elérhető az ESG tanácsadó részismereti képzés is. Ezek mellett a GTK már több sikeres ESG-workshop megrendezésével támogatta a cégek és magánszemélyek fenntarthatósággal kapcsolatos törekvéseit, valamint nemrégiben nagy sikerrel tartotta meg az I. DE-ESG Konferenciát és Fórumot.

Az ESG Szövetség rövid időn belül jelentős szakmai közösséget épített: csaknem harminc meghatározó szervezet, többek között egyetemek, szakmai szövetségek, valamint a hazai nagyvállalati és KKV szektor meghatározó képviselői látták meg a közös munkában rejlő szakmai lehetőségeket, ami tovább gazdagítja a szövetség kollektív tudásbázisát és érdekérvényesítő erejét.

- A Debreceni Egyetem csatlakozásával szakmailag tovább erősödik szövetségünk, hiszen az oktatási intézmények kulcsszerepet játszanak abban, hogy a jövő szakemberei felkészülten nézhessenek szembe a fenntarthatósági kihívásokkal. Az egyetemmel kialakított szakmai együttműködés gazdagítja azt a tudásbázist, amellyel a magyar vállalkozások ESG-átállását támogatjuk – fogalmazott Krisán László, az ESG Szövetség elnöke.

Az ESG Szövetség egyik alapítója, a KAVOSZ E-Green Zrt. fontos szerepet játszik a hazai vállalatok ESG-felkészültségének fejlesztésében és a fenntartható gazdasági átállás támogatásában, szakmai támogatást kínál a vállalkozások, kiemelten a KKV-k számára fenntarthatósági céljaik eléréséhez. A KAVOSZ E-Green Zrt. kezdeményezésére létrejött ESG Szövetség ugyanakkor olyan egyedülálló szakmai platform, amely összeköti az ESG területén érintett piaci szereplőket, támogatva ezzel a fenntartható üzleti gyakorlatok széles körű elterjedését, amit jól példáz a Debreceni Egyetem csatlakozása is, amely az oktatási szféra és az üzleti élet közötti tudásmegosztást erősíti.

 

Sajtóközpont