Átvették diplomáikat a végzős agrárhallgatók

A debreceni agrár-felsőoktatás 158 éves hagyományaira építve vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 185 hallgatója pénteken a Főépület Aulájában. A végzősök közül 116-an kiváló, jeles vagy kitüntetéses oklevelet szereztek.

- Kiváló gazdasági és agrárszakemberek generációi nevelkedtek intézményünk falai között. Az idén immár 158. évfordulóját ünneplő debreceni agrár-felsőoktatás célja, hogy sokszínű arculatával és hagyományaival, sokrétű, kiemelkedő tudományos és oktatási központtá váljék, amely tudományos körökben nemcsak hazánkban, hanem nemzetközi szinten is elismerést vív ki. Ebben a félévben 185 hallgató teljesítette a diplomaszerzés feltételeit karunkon alap- és mesterképzésben, felsőoktatási szakképzésben és szakirányú továbbképzésben. A végzősök közül harmincketten kitüntetéses, negyvenegyen kiváló és negyvenhárman jeles oklevelet kaptak – mondta ünnepi köszöntőbeszédében Stündl László, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja. 

A kari vezető kiemelte: a 2025/2026-os tanév tavaszi félévének záróvizsgáit követően a bizottságok meghívott tagjainak egybehangzó véleménye az volt, hogy a mérnökjelöltek alapos ismerettel rendelkeznek a munkaerőpiacon való sikeres érvényesüléshez. 

Az ünnepségen a végzős hallgatók eskütételét megelőzően elismeréseket adtak át.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjának követelményeit huszonketten teljesítették. A Kerpely Kálmán Szakkollégium Tanúsítványában részesült kilenc hallgató, míg a Tormay Béla Szakkollégium tanúsítványát tizenhároman vehették át. 

A Debreceni Egyetem rektora és a szenátus címzetes egyetemi tanári címet adományozott Bódi Zoltánnak, a Syngenta Kft. vetőmagfejlesztési csoport vezető fejlesztőmérnökének. Tiszteletbeli docensi címben részesült Bíró Tibor, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának osztályvezetője, Fodor Judit növényorvos, a Sumi-Agro Hungary Kft. kereskedelmi igazgatója, valamint Riczu Péter, a KITE Zrt. projektmenedzsment osztályvezetője. 

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata döntése alapján a Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója kitüntetést vehette át Szőke Eszter osztatlan agrármérnöki mesterszakos hallgató. A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata Elnökének és Alelnökének Elismerő Oklevelét kapta Karacs Janka, Lengyel Csaba, Martyin Ruben és Szőke Eszter osztatlan agrármérnöki mesterszakos hallgatók, Molnár Petra természetvédelmi mérnöki mesterszakos hallgató, továbbá Nekhumbe Omphulusa élelmiszerbiztonsági és -minőégi mérnök mesterszakos hallgató. 


A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata Alma Mater emlékérmet adományozott Fodor Flóra állattenyésztő mérnök mesterszakos hallgatónak és Nagy Dóra mezőgazdasági mérnök alapszakos hallgatónak. A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Elnökségének Elismerő Oklevelét vehette át Bor László osztatlan agrármérnöki mesterszakos hallgató.

A 2025/ 2026-os tanévben az Év Oktatója Kövér László, a Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszék egyetemi docense lett.  


Sajtóközpont – ÉE 
 

Last update: 2026. 06. 22. 10:41