Amit az ESG-ről tudni lehet és tudni érdemes

Az ESG keretrendszer lehetőségeiről és kihívásairól kínál átfogó képet az I. DE-ESG Konferencia és Fórum. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara társszervezésében megvalósuló novemberi rendezvényen neves kutatók, szabályozási és felügyeleti szakértők, valamint tanácsadók osztják meg ismereteiket. Az eseményre a regisztráció már elindult.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, a Hajdú-Bihar Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, illetve a Vállakozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Hajdú-Bihar vármegyei szervezete közös kétnapos eseményén az ESG keretrendszerhez kapcsolódó legfrissebb szabályozásokat, kutatások eredményeit és empirikus tapasztalatok kérdésköreit tárgyalják meg. A konferencia célja, hogy a régióban egyedülálló módon, mind az akadémiai, mind a vállalati szektor szereplői számára átfogó képet nyújtson az ESG keretrendszer lehetőségeiről és kihívásairól. Az I. DE-ESG Konferenciát és Fórumot november 21-én és 22-én a Forest Centerben rendezik meg.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara már több sikeres ESG-workshop megrendezésével támogatta a cégek és magánszemélyek fenntarthatósággal kapcsolatos törekvéseit. Az újabb nagyszabású esemény első napján plenáris ülésekre invitálják a résztvevőket, többek között a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség, a Magyar Nemzeti Bank, a Budapesti Értéktőzsde, a KAVOSZ Zrt., az Egyesült Nemzetek Szervezete, a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem képviseletében neves kutatók, szabályozási és felügyeleti szakértők, valamint tanácsadók nyújtanak betekintést az ESG aktualitásaiba.

A konferencia második napján tematikus kerekasztal-beszélgetések keretében vállalati, banki tanácsadó és egyetemi szakemberekkel gyakorlatorientált kérdések kerülnek a középpontba, a BMW, a MOL Nyrt., a Michelin - European Central Function, a TEVA, a Hell Energy Magyarország Kft., a KITE Zrt., a LEGO Manufacturing Kft., valamint a Schaeffler Debrecen Kft. vállalati képviselői is megosztják majd tudásukat. 

A finanszírozás témakörét az MBH Bank, a Magyar Fejlesztési Bank, a KAVOSZ E-Green Zrt., az OTP és a Magyar Nemzeti Bank szakembereivel, a törvényi szabályozás adta lehetőségeket és kihívásokat pedig a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a Magyar Könyvvizsgálói Kamara, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara munkatársaival lehet áttekinteni. A kerekasztal-beszélgetéseken az Ernst and Young, a PwC Magyarország, a Deloitte és a Crowe Global tanácsadói is részt vesznek.

A GTK hallgatóinak és oktatóinak ESG témában végzett kutatási eredményei pedig poszterkiállításon lesznek láthatók.

A konferenciára a jelentkezés megnyílt, minden fontos információ megtalálható itt.

 

Sajtóközpont