Valentin-napi „vakrandi” a DEENK-ben

„Vakrandi egy könyvvel" - ezzel a címmel szervezett Valentin-nap alkalmából egyhetes könyvajánló akciót a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).

A könyvtár munkatársai ismert köteteket és népszerű e-könyveket bújtattak csomagolásba, hogy az olvasók csak egy egy-két soros bemutatkozó elolvasásával ismerkedhessenek előzetesen a kiadvánnyal, majd vigyék el őket egy „randira", amely során kiderül majd, valójában melyik szerző könyvét kölcsönözték ki a DEENK állományából.

- Ezzel az akcióval a könyvek iránti szeretetre, az olvasásélmény magányt elűző hatására, valamint a modern olvasási szokások megváltozásával a DEENK széleskörű digitális tudásanyagára szeretnénk felhívni a figyelmet – mondta el a hirek.unideb.hu portálnak Bíró-Bácsó Bettina, a DEENK kommunikációs osztályvezetője.

A különleges könyvajánlót február 18-ig találják meg az olvasók a polcokon az Élettudományi Könyvtár földszintjén.

Sajtóiroda - BZs