Ülésezett a fenntartó alapítvány kuratóriuma

Többek között a Debreceni Egyetem részvételével működő gazdasági társaságok üzleti stratégiájáról, a Siófok Campus létrehozásához kapcsolódó dokumentumok módosításáról, a pályáztatás rendjéről és egyéb foglalkoztatási szabályokról is döntött legutóbbi ülésén a fenntartó alapítvány kuratóriuma.

A Debreceni Egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma október elején tartott ülésén a testület a felügyelőbizottsággal együttesen úgy határozott, hogy mivel Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora szeptember 17-én lemondott kuratóriumi tagságáról, így Bács Zoltánt választják meg kuratóriumi tagnak, figyelemmel az Alapítvány titkáraként kifejtett sokéves, hozzáértő szakmai közreműködésére, valamint a Debreceni Egyetemen végzett oktatói, tudományos és kancellári tevékenységére.

Az ülésén a Debreceni Egyetem részvételével működő gazdasági társaságok (Innovatív Élelmiszeripari Klaszter Kft., UD Agrár Kft., UD Forest Center Kft.) tájékoztatást adtak tevékenységükről és stratégiájukról.

A testület jóváhagyta a Debreceni Egyetem Siófok Campus létrehozásához kapcsolódó eljárásrendek, szabályzatok módosítását, valamint a Szenátus által elfogadott „A Debreceni Egyetem szabályzata az egyes munkakörök betöltésével kapcsolatos szabályokról, a pályáztatás rendjéről és egyéb foglalkoztatási szabályokról” című szabályzat Gazdaságtudományi Karra vonatkozó mellékletének módosítását is.

A kuratórium egyetértett az újlatin nyelvek és kultúrák alapképzési szak spanyol szakirányának indítására vonatkozó 17/2024. (IX. 26.) szenátusi határozattal. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora tájékoztatta a testületet a nemzetközi szerződésekről.

A kuratórium elfogadta az intézmény Közbeszerzési tervének 9. számú módosítását is, emellett döntött a Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület (TTTT) jövő évi ülésének időpontjáról. A kuratórium tagjai meghallgatták Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnökének és Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi kancellár-helyettesnek a korábbi kuratóriumi döntések alapján készített tájékoztatóit.

A testület jelenlévő tagjai elfogadták Bács Zoltán kancellár előterjesztését a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel kötendő szerződésről.

A kuratóriumi ülésen a testület tagjain kívül jelen volt Orbán Ildikó felügyelőbizottsági elnök, Mészáros József és Mancsiczky László, a felügyelőbizottság két tagja, valamint a GTIDEA könyvvizsgálója és vagyonellenőre.

Sajtóközpont